سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی با قیمت مناسب

ساس چیست؟

درباره انواع ساس چه می دانید؟ وجود ساس در خانه چه علائمی دارد؟

درگیری انسان و حشرات، صرفا مخصوص به محیط های جنگلی نیست ،و برخی از حشرات توانسته اند تا راه خود را به خانه ی انسان ها پیدا کرده و در هر حالتی، مزاحم آرامش و زندگی آن ها شوند. یکی از حشراتی که معمولا مردم با آن درگیر بوده و در بسیاری از منازل لانه دارند،  انواع ساس است. این موجودات کوچک، می توانند با زاد و ولد در محیط زندگی، تمام خانه شما را اشغال کرده و آرامش را از شما بدزدند.
در این مقاله قصد داریم تا درباره ساس ها صحبت کرده و انواع راه های مبارزه با این موجودات را فرا بگیریم؛ در انتها نیز اطلاعاتی درباره نیش این جانوران به دست آورده و با سمپاشی می توانید شر آن ها را از خانه خود کم کنید. بنابراین با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

ساس چیست؟

ساس ها حشرات بسیار ریزی هستند که معمولا نمی توان آن ها را با چشم عادی و غیرمسلح دید. این حشرات علاقه زیادی به محیط های تاریک دارند و عموما زمانی متوجه حضور آن ها در خانه خود می شوید که اقدام به تخم گذاری کرده یا تعداد زیادی از آن ها در حال حرکت در خانه شما باشند.
وجود این حیوانات می تواند آزار دهنده باشد و در بسیاری از مواقع، با گزیدن، می توانند آرامش را از شما سلب کنند. سایز این موجودات بر اساس انواع ساس و سن آن ها متفاوت خواهد بود؛ به همین دلیل دیدن آن ها با چشم، تنها زمانی ممکن است که رشد کافی داشته و فضای زیادی از خانه شما را اشغال کرده باشند. نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که، به محض آنکه پی بردید، ساس در خانه و محل زندگی شما وجود دارد، برای سمپاشی ساس اقدام کنید. چرا که اگر زمان زیادی از حضور آن ها در محیط بگذرد، به سرعت افزایش پیدا می کنند.

 

عکس ساس
علائم وجود ساس در منزل

 

آیا ساس خطرناک است؟

درست است که حضور این حیوانات در خانه برای هیچکس خوشایند نیست، اما سوال اصلی اینجا است که آیا حضور آن ها برای ما خطرناک محسوب می شود یا خیر؟
این حشرات می توانند با نیش گزنده خود، موجب آزار رسیدن به شما و اعضای خانواده شوند. نیش این حشرات عموما قرمز شده و می تواند موجب ایجاد خارش شود. از سوی دیگر، این حشرات می توانند در برخی از موارد، ناقل بیماری های متفاوتی باشند و این بیماری ها را با نیش خود به انسان منتقل کنند. حضور انواع ساس شاید خطری مرگ آفرین برای ما محسوب نشود، اما بدون شک بی ضرر نیز نخواهد بود.

نیش ساس

همانطور که در بخش های قبلی به این مسئله اشاره کردیم، این حشرات می توانند نیش های دردناک خود را بر روی بدن انسان پیاده کرده و آسیب های مختلفی را به ما وارد کنند. نیش این حشرات می تواند منجر به قرمزی، خارش، درد و در برخی موارد عفونت شود. اگر احساس کردید که برجستگی های کوچک و قرمز رنگی بر روی پوست شما ایجاد شده، آن گاه باید نسبت به حضور ساس در محل زندگی خود، مشکوک شوید.
در برخی از موارد ممکن است که نیش این حشرات به صورت خطی و در یک مسیر ممتد روی پوست ظاهر شود؛ در برخی موارد دیگر نیز نیش ساس به صورت خوشه ای بوده و بخش خاصی از بدن را به خود درگیر می کند. توجه داشته باشید که بدن می تواند واکنش متفاوتی در برابر نیش انواع ساس و سایر حشرات داشته باشد.

 

تشخیص نیش ساس و شکل ساس گزیدگی

نیش ساس می‌تواند بباعث ایجاد واکنش آلرژیکدر افراد شود. تشخیص نیش ساس معمولاً براساس علائم و نشانه‌های ظاهری و علائم حضور ساس در منزل صورت می‌گیرد. در زیر چند نشانه معمولی نیش ساس ذکر شده است:

  • قرمزی و خارش

معمولاً محل نیش ساس قرمز و ملتهب شده و دچار خارش و سوزش می‌شود.

  •  تورم محل نیش

معمولاً در محل نیش ساس ورم رخ می‌دهد. اندازه نیش ساس می‌تواند متغیر باشد، از نقطه کوچک تا پهنای چند سانتیمتری که تمامی این ناحیه قرمز شده و ورم خواهد کرد.

  •  درد

بعضی از افراد ممکن است در محل نیش ساس درد در میزان مختلف را احساس کنند.

  • حساسیت

افراد حساس به نیش ساس ممکن است واکنش‌های آلرژیک مانند خارش، تورم و تحریک پوستی داشته باشند.

  •  مشکلات تنفسی

در موارد شدید، نیش ساس می‌تواند باعث مشکلات تنفسی مانند سرفه، سرگیجه و حتی دل درد و تنگی نفس شود. این مشکلات معمولاً نشان از یک واکنش آلرژیک می‌دهند که در اینصورت فورا  باید شخص به پزشک مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرد.

 

اگر شما یا شخص دیگری احتمال می دهید که دچار ساس گزیدگی شده اید باید به پزشک خود مراجعه نمایید؛ پزشک می‌تواند با توجه به محل نیش و علائم مشخص کند آیا واقعاً شما دچار ساس گزیدگی شده اید یا این علائم به علت عوامل دیگری ایجاد شده اند. همچنین، در صورت تشخیص نیش ساس پزشک می تواند به درمان محل گزیدگی ساس بپردازد.

انواع ساس

ساس ها از گونه ها و انواع مختلفی تشکیل شده اند. شناسایی انواع ساس، برای سمپاشی و از بین بردن آن ها موثر خواهد بود و شما با دانستن نوع دقیق آن ها، می توانید بسیار راحت تر از حالت معمولی اقدام به از بین بردن این حشرات کنید.
معروف ترین نوع ساس، ساس تخت خوابی نام دارد. این ساس ها عموما در محیط های استراحت مانند تخت خواب ها، تشک ها و ملحفه ها دیده می شوند. خارش، گزش، ایجاد نفس تنگی و غیره برخی از علائم وجود این حیوانات در محل زندگی خواهد بود.
انواع دیگری از ساس ها نیز در محیط های مختلف وجود دارند که متاسفانه تشخیص دادن آن ها از یکدیگر، به دلیل اندازه کوچک و شباهت زیاد به هم، امر آسانی نخواهد بود.

 

جای گزیدگی ساس
درمان نیش ساس

 

علائم ساس در خانه

برخی از نشانه ها و علائم می توانند شما را نسبت به حضور این حشرات موذی در خانه خود، مشکوک کنند. یکی از اصلی ترین این علائم ساس در منزل، مشاهده تخم ساس در محیط های مختلفی مانند زیر فرش خواهد بود. تخم این موجودات به صورت دانه های بسیار ریز بیضی شکل و کوچک دیده می شود.
یکی دیگر از علائم وجود ساس در منزل، می تواند بوی نامطبوع در محیط باشد. حضور انواع ساس در خانه در بسیاری از موارد منجر به پخش شدن بوی نامطبوع شدیدی در محیط می شود. این بو می تواند به لباس های شما نفوذ کرده و آن ها را به خود آلوده کند. علائم دیگری مانند لکه های خون، گزیدگی، مشاهده لکه های قهوه ای و غیره برای اثبات حضور ساس در خانه وجود دارد که شما می توانید در صورت مشاهده آن ها، برای سمپاشی و کشتن این حشرات اقدام نمایید.

تخم ساس

ساس ها در دمای مناسب و با وجود منابع مناسب غذایی می توانند تا حدود یک سال عمر کنند. ساس ماده روزانه بین 1 تا 5 تخم تولید می کند و در طول سال این تعداد به 200 الی 500 تخم می رسد. اگر شما قصد متوقف کردن ساس ها و نابودی کامل آن ها از منزل خود را دارید باید هم ساس ها هم تخم ساس را به طور کامل از بین ببرید.

از بین بردن تخم ساس

شما در صورت مشاهده تخم ساس و خود ساس باید به سرعت با اسپری کردن الکل بر روی آن ها به صورت موقتی تعدادشان را کنترل کنید. توجه کنید که برای ریشه کنی کامل  و دائمی ساس ها از خانه ی خود باید از متخصصان سمپاشی ساس کمک بگیرید.

اگر تخم ساس را در بین لباس و ملحفه های خود مشاهده کردید باید خود آن لباس و تمامی لباس هایی که در تماس با آن لباس بوده اند را با آب داغ و صابون شستشو دهید. اگر لوازمی به ساس آلوده شدند که قابل شستشو نیستند، آن لوازم را در کیسه پلاستیکی قرار داده و در معرض نور مستقیم خورشید به مدت چند روز قرار دهید تا تخم ساس به صورت کامل از بین برود.

سخن پایانی

در نهایت و پس از کسب اطلاعات درباره انواع ساس، می توانید بهترین مراکز را برای سمپاشی انتخاب کرده و شر این حشرات مرموز را یک بار برای همیشه، کم کنید. سمپاشی کاسپین بهترین گزینه برای انواع سمپاشی همچون: سمپاشی سوسک، سمپاشی منازل، سمپاشی موش، سمپاشی خوابگاه، رستوران، اماکن مذهبی و … می باشد که می توانید از خدمات آن استفاده کنید.
توجه داشته باشید که وجود ساس در خانه، در ایام قدیم مشکل بسیار بزرگی محسوب می شد و افراد مجبور بودند، برای از بین بردن این حشرات، تمام محیط خانه خود را زیر و رو کرده و سمپاشی کنند؛ اما امروزه این مشکل به روش های ساده تری حل می شود و پیشرفت علم و ساخت سموم جدید، می تواند به کمک ما آمده و کشتن این حشرات را آسان سازد.
اگر هرگونه علامتی مبنی بر وجود ساس در خانه خود احساس می کنید، بهتر است تا بدون هرگونه فوت وقت با کارشناسان مربوطه تماس گرفته و برای حذف آنان از خانه خود، اقدام نمایید.

منبع: pestworld

سمپاشی کاسپین

سوالات متداول

ساس ها حشرات بسیار ریزی هستند که معمولا نمی توان آن ها را با چشم عادی و غیرمسلح دید. این حشرات علاقه زیادی به محیط های تاریک دارند و عموما زمانی متوجه حضور آن ها در خانه خود می شوید که اقدام به تخم گذاری کرده یا تعداد زیادی از آن ها در حال حرکت در خانه شما باشند.
وجود انواع ساس در خانه می تواند آزار دهنده باشد و در بسیاری از مواقع، با گزیدن، می توانند آرامش را از شما سلب کنند. سایز این موجودات بر اساس گونه و سن آن ها متفاوت خواهد بود؛ به همین دلیل دیدن آن ها با چشم، تنها زمانی ممکن است که رشد کافی داشته اند. بنابراین هر چه سریعتر برای سمپاشی ساس اقدام کنید تا تعدادشان زیاد نشده است.

بله. انواع ساس می توانند انسان را نیش بزند. نیش این حشرات می تواند منجر به قرمزی، خارش، درد و در برخی موارد عفونت شود.

ضمانت!!! ما در سمپاشی کاسپین بعد از انجام سمپاشی ، ضمانت نامه کتبی به شما خواهیم داد و کار ما گارانتی به مدت 6 ماه دارد.همچنین به روزترین تجهیزات و وسایل سمپاشی در سمپاشی کاسپین موجود است و در هربار استفاده تمامی وسایل ضدعفونی می شوند.رعایت تمامی تمهیدات بهداشتی از مهم ترین اهداف ما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? ارتباط با ما