سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی با قیمت مناسب

روش سمپاشی مورچه

بهترین سم برای سمپاشی مورچه

به طور کلی سمپاشی مورچه یکی از روش های گسترده ای است که جهت جلوگیری از نفوذ مورچه ها مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل اصلی تجمع مورچه ها در یک محل، اغلب وجود مواد غذایی، قندی و روغنی است. از طرفی سمپاشی با بهره گیری از روش های گوناگونی انجام شده و نیاز به تخصص کافی در این زمینه دارد.

سم مناسب برای از بین بردن مورچه

مورچه ها نیز مانند سایر حشرات موذی، در صورت ازدیاد، می توانند آزاد دهنده باشند. بنابراین باید به فکر دفع و سمپاشی آن ها باشیم. سم مورچه در حقیقت دارای دو نوع اصلی است که عبارتند از:

1- طعمه ها

طعمه ها با توجه به داشتن رایحه جذاب، باعث جذب مورچه ها می شوند. این دسته از سموم به صورت تکه های کوچک غذای سمی تولید شده و دارای مواد مشخصی نیز می باشند. این امر به گونه ای است که مورچه ها تکه های غذا را به داخل خانه خود برده و بر اثر تماس با آنها از بین می روند. به عبارتی دیگر تماس با طعمه ها باعث آزادسازی سم داخل بدن مورچه ها می شود.

2- سموم دفع آفات

یکی دیگر از راه های مورد استفاده برای سمپاشی مورچه، استفاده از سموم دفع آفات در سمپاشی منازل است. این نوع سم در واقع سیستم عصبی و اسکلت بیرونی همه مورچه ها را تحت تاثیر قرار داده و طی مدت زمان کوتاهی، آنها را نابود می کند.

 

انواع سم مورچه
بهترین سم مورچه

چه عواملی مورچه ها را به خانه جذب می کند؟

قبل از پرداختن به سمپاشی مورچه، عوامل مختلفی که می تواند باعث هجوم مورچه ها به محل زندگی شما شود، را بررسی می کنیم. در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد.

1- شکاف های موجود در فونداسیون

در برخی از موارد، فونداسیون ساختمان ها نفوذ ناپذیر بوده و موجب ایجاد شکاف های کوچکی می شوند. به دنبال این امر، وجود ترک داخل فونداسیون به ورود مورچه ها کمک بسیاری می کند.

2- محل نفوذ پنجره ها

پنجره ها هم یکی دیگر از راه های ورود مورچه ها به داخل خانه هستند که دسترسی آنها را به فضای داخلی آسان می سازند. بنابراین وجود فواصل کوچک میان پنجره و دیوار، باعث ورود مورچه ها به داخل می شود.

3- گیاهان و لوازم خانگی

گیاهان یکی دیگر از منابعی هستند که باعث جذب مورچه ها به خود می شوند. همچنین در برخی از موارد، مورچه ها از طریق لوازم چوبی موجود، دستگاه های برقی کهنه و مواد غذایی به داخل خانه راه پیدا می کنند.

4- محل ورود برخی از خطوط تاسیسات

جهت عبور خطوط تاسیسات آب، برق و گاز از سوراخ هایی استفاده می شود که ورود مورچه ها را آسان تر می کند. بنابراین بهتر است این نقاط به خوبی مورد بررسی قرار داده شده و از روش های سمپاشی مورچه برای از بین بردن آفات استفاده شود.

عوامل جذب مورچه
از بین بردن لانه مورچه با سمپاشی

چگونه می توان از ورود مورچه ها به خانه جلوگیری کرد

برای جلوگیری از ورود مورچه ها به خانه می توان راه های مختلفی را پیش گرفت در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد.

1- خاک دیاتومه

خاک دیاتومه در حقیقت یک از موثرترین موادی است که به منظور از بین بردن مورچه ها به صورت طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. جهت استفاده می توانید این نوع خاک را اطراف خانه پاشیده و از تجمع مورچه ها در یک محل، به خوبی جلوگیری کنید.

2- طعمه بوریک اسید

طعمه بوریک اسید مانند خاک دیاتومه، به اسکلت خارجی مورچه ها آسیب رسانده و طی مدت زمان کوتاهی آنها را می کشد. همچنین این ماده اغلب به شکل پودر تولید شده و نزدیک ورودی های خانه پاشیده می شود.

3- روغن های معطر

یکی دیگر از روش های سمپاشی مورچه، ساخت اسپری طبیعی با استفاده از روغن های معطر است. به عنوان مثال استفاده از روغن هایی مانند روغن نعناع، لیمو، فلفل سیاه، اکالیپتوس، اسطوخودوس و… باعث دفع مورچه ها می شود.

4- استفاده از سیلیکون

با استفاده از سیلیکون می توانید سوراخ ها و ترک های موجود در فونداسیون و پنجره ها را به خوبی مهر و موم کنید. به عبارتی دیگر درزگیری درب ها، سوراخ ها و پنجره ها با استفاده از ماده سیلیکون به از بین بردن مورچه ها کمک می کند.

 

سمپاشی مورچه سرخ
قوی ترین سم مورچه

 

راه های سمپاشی مورچه ها

برای از بین بردن مورچه ها، راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

1- ایستگاه های طعمه

یکی از بهترین روش ها در این زمینه، استفاده از ایستگاه های طعمه است. این روش به گونه ای است که با قرار دادن تکه غذایی یا طعمه مسموم داخل ظروف پلاستیکی، موجب جذب مورچه ها به ظرف می شوید. همچنین بهتر است جهت دور نگه داشتن اطفال از این نوع طعمه های سمی، ایستگاه های طعمه را در محل های خلوت تر و پشت وسایل خانه قرار دهید. از طرفی طعمه ها دارای انواع گوناگونی هستند که عبارتند از:

 • طعمه های ژله ای، این طعمه ها در واقع پشت وسایل چسبیده و مورچه ها را به خود جذب می کنند.
 • طعمه های مایع، که اغلب بر روی موزاییک ها، پله ها و… ریخته شده و وارد بدن مورچه ها نیز می شوند.
 • طعمه گرانول، یکی دیگر از انواع طعمه های سمی است که به منظور سمپاشی مورچه، اطراف لانه قرار داده می شود.

2- اسپری ها

اسپری یکی از سمومی است که مورچه ها را به شکل مستقیم مورد هدف قرار داده و وارد سطح پوست آنها می شود.

3- سموم پودری

انواع سموم پودری در واقع از طریق تماس مستقیم یا بلع، باعث نابودی مورچه ها می شوند.

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

 

بهترین سم برای از بین بردن مورچه

هنگامی که مورچه ها در خانه شما لانه گزینی انجام دهند، تنها راه موجود استفاده از بهترین سم برای از بین بردن این حشرات مزاحم است. سم مناسب باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

 • برای انسان و حیوان بی خطر باشد
 • سم مورچه باید بدون رنگ و بدون بو باشد
 • ماندگاری بالا داشته باشد
 • بتوان در فضای باز و بسته از آن استفاده کرد

خطرات سموم مورچه برای انسان

در خرید سم برای سمپاشی مورچه باید دقت کامل را به خرج دهید، زیرا ترکیبات بعضی از سموم موجود در بازار برای انسان و حیوانات خانگی بسیار خطرناک است. در ادامه به این ترکیبات اشاره می کنیم:

 • نئونیکوتینوئیدها: این ماده شیمیایی توسط پوست انسان می تواند جذب شده و وارد بدن شما شود.
 • فیپرونیل: این سم اگر به اشتباه توسط انسان خورده شود، می تواند سبب مسمومیت شدید نیز بشود.
 • ارگانوفسفات ها و کاربامات: این مواد شیمیایی می تواند سبب سرطان و مشکل در سیستم  عصبی کودکان شود.
 • ایورمکتین: این ماده شیمیایی برای بانوان باردار بسیار خطرناک است.

قیمت سمپاشی مورچه

برای محاسبه هزینه سمپاشی مورچه چندین فاکتور مهم است:

 • تعداد و نوع مورچه(مورچه ریز سیاه یا مورچه قرمز)
 • مساحت محل سمپاشی
 • نوع سم و میزان آن

شما برای اطلاع دقیق از قیمت سمپاشی مورچه می توانید با متخصصان کاسپین تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر

به منظور از بین بردن مورچه‌ ها، بهتر است از روش های مطمئن سمپاشی مورچه استفاده کرده و بهداشت منزل خود را حفظ کنید. این تکنیک با استفاده از روش های گوناگونی انجام می شود. سموم دفع آفات دارای انواع مختلفی نیز می باشند. از طرفی متخصصان سمپاشی کاسپین در این زمینه‌، به شما کمک  می کنند تا محل زندگی خود را از وجود مورچه ها به خوبی پاکسازی کنید. همچنین شما می توانید برای انواع سمپاشی همچون سمپاشی سوسک، سمپاشی موش و … به متخصصان مجرب سمپاشی کاسپین اعتماد کنید و برای همیشه از شر حشرات موذی خلاص شوید.

منبع: dawsonspest

سوالات متداول

 • راه های مختلف سمپاشی مورچه چیست؟

روش های مختلفی برای سمپاشی مورچه وجود دارد. این روش ها عبارتند از: استفاده از سم های پودری، استفاده از اسپری، استفاده از ایستگاه های طعمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? ارتباط با ما