سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی زنبور

سمپاشی زنبور با قویترین مواد

سمپاشی زنبور به عنوان روشی برای کنترل و از بین بردن زنبورها در محیط‌های مختلف مانند باغ‌ها، مزارع و زنبورستان‌ها به کار می‌رود. زنبورها نقش مهمی در گرده افشانی گیاهان و تولید عسل دارند، اما در برخی موارد می‌توانند برای انسان و حیوانات خانگی مزاحم و خطرناک باشند.

در سمپاشی زنبور، از سموم مخصوصی استفاده می‌شود که برای انسان و حیوانات خانگی کم خطر هستند. این سموم می‌توانند به صورت مایع، پودر یا دود در محیط پخش شوند و زنبورها را از بین ببرند.

انتخاب روش مناسب سمپاشی، نوع سم و زمان سمپاشی، به عواملی مانند نوع زنبور، وسعت محیط و میزان آلودگی بستگی دارد. سمپاشی زنبور باید توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود تا خطرات احتمالی به حداقل برسد.

زنبورها بر خلاف این که حشرات مفید و ضروری برای انسان هستند، گیاهان را گرده افشانی می کنند و عسل خوشمزه و سالم تولید می کنند، به صورت دسته جمعی زندگی کرده که به طور مستمر از کندو خود محافظت می کنند و می توانند به انسان ها حمله کنند و به طور دردناکی نیش بزنند. زنبورها اغلب کندو های خود را در خانه ‌های مسکونی و روستایی و باغ ها می سازند. همان طور که گفته شد، علی رغم فواید زیادی که آن ها به ارمغان می آورند، نزدیکی بیش از حد به کندوی بزرگی از زنبور عسل، می تواند خطرناک باشد. بنابراین همه کسانی که با این مشکل مواجه هستند به هر طریقی سعی می کنند از شر زنبورها خلاص شوند. سمپاشی  یکی از راه هایی است که می توانید برای از بین بردن این حشرات مفید استفاده کنید.

راه های از بین بردن و سمپاشی زنبور

در این که زنبورهای عسل چقدر برای باغ ها و حیاط خانه خوب هستند، بحثی وجود ندارد. اما داشتن کندو در حیاط خانه خطر نیش زنبور را برای شما و خانواده تان به همراه دارد. برای از بین بردن و سمپاشی زنبور روش های مختلف وجود دارد که می تواند از آن ها استفاده کنید.

 

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

1. از اسپری و پودر زنبور عسل استفاده کنید

اسپری زنبور عسل با هدف قرار دادن سیستم عصبی، زنبورها را از بین می برد. اسپری باعث فلج و در نهایت مرگ زنبور ها می شود. هم چنین، استفاده از پودر حشره کش بهترین راه برای خلاص شدن از شر کندو زنبورها و تمام زنبورهای موجود در آن است. مشابه اسپری زنبور عسل، در پودر از مواد فعالی استفاده می شود که باعث فلج شدن و مرگ زنبور ها می شود.

2. یک باگ زاپر برقی نصب کنید

اگر می خواهید زنبورها را بدون سمپاشی از بین ببرید، بهترین گزینه برای شما یک حشره کش است. یک حشره کش برقی، پرتوهای فرابنفش را ساطع کرده که حشرات را جذب می کند. هنگامی که زنبور ها نزدیک این دستگاه ها پرواز می کنند، با صدای کوتاه “زاپ” دچار برق گرفتگی می شوند. پس از آن حشرات مرده روی زمین می افتند، که تمیز کردن محیط را آسان می کند.

3. از سرکه استفاده کنید

اگر نمی خواهید از حشره کش های شیمیایی به علت عوارض آن ها استفاده کنید، سرکه یک گزینه مناسب است. اگرچه هیچ مطالعه قطعی در مورد اثر سرکه بر از بین بردن زنبور ها وجود ندارد، اما گفته می شود که بوی بد، در عملکرد تنفسی زنبور ها تداخل ایجاد کرده و باعث خفگی می شود.

4. ایجاد تله زنبور عسل

به دام انداختن زنبور ها یکی از راه های خلاص شدن از شر آن ها است. این روش مستلزم فریب دادن زنبور ها برای ورود به ظرفی است که فرار از آن غیر ممکن است. به علاوه، تله‌ های مخصوص زنبور عسل به راحتی در دسترس هستند.ایجاد تله در زمانی که از سمپاشی موش به صورت شیمیایی نیز نمیخواهید استفاده کنید بسیار کاربرد دارد.

قیمت سمپاشی زنبور

قیمت سمپاشی زنبور نیز مانند سمپاشی سوسک به عوامل مختلفی بستگی دارد.عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است بر قیمت سمپاشی زنبور عسل تأثیر بگذارد. بنابراین می توان گفت که هزینه از بین بردن زنبورهای عسل به نوع زنبور، ابعاد کندو و منطقه ای که در آن زندگی می کنید بستگی دارد. به علاوه، میزان سم مورد نیاز عامل کلیدی است که تا حد زیادی بر قیمت سمپاشی زنبور تأثیر می گذارد. به همین دلیل است که همیشه قبل از شروع این کار، یک بازرسی کامل لازم است. کارشناسان به بزرگی کندو نگاه و تمام وسایل مورد نیاز برای مقابله با آن را جمع آوری می کنند. زنبورها حشرات محتاطی هستند، بنابراین معمولاً مکان های صعب العبور را برای کندو های خود انتخاب می کرده تا از حمله سایر حیوانات و حشرات جلوگیری کنند. هرچه مکان کندو زنبورها صعب العبور تر باشد، قیمت بیرون آوردن آن ها بیش تر می شود.

 

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

علائم زنبور گزیدگی

برای اکثر مردم، نیش زنبور فقط کمی درد آور ، اما برای برخی، ممکن است کشنده باشد. نیش زنبور عسل به طور معمول با تورم، درد جزئی و قرمزی که در عرض چند ساعت از بین می ‌رود، مشخص می شود. نیش زنبور در کودکان خطرناک تر از بزرگسالان است، زیرا بدن کودک قادر به تحمل زهر زنبور نیست. در اکثر اوقات درمان ‌های خانگی می ‌توانند هر درد یا تورم جزئی ناشی از زنبور گزیدگی را کاهش دهند. هم چنین، نیش زنبور می تواند واکنش های مختلفی از جمله درد و تورم موقت تا یک واکنش آلرژیک شدید که نیاز به درمان فوری پزشکی دارد را ایجاد کند.  اغلب، علائم زنبور گزیدگی کم بوده و فقط باعث یک واکنش خفیف می شود که معمولاً در عرض چند ساعت از بین می رود. این علائم شامل موارد زیر است:

 • درد فوری در محل نیش (سوزش یا درد شدید)
 • جوش قرمز یا برجسته شدن محل نیش
 • خارش یا تورم در اطراف محل نیش

واکنش های مختلف بدن در برابر زنبور گزیدگی

نیش زنبور نیز مانند ساس می تواند واکنش های مختلفی در بدن ایجاد کند، از درد و ناراحتی موقت تا یک واکنش آلرژیک شدید.برای سمپاشی ساس نیز مانند سمپاشی زنبور می توانید به شرکت های معتبر سمپاشی مراجعه کنید.

واکنش خفیف

اغلب اوقات، علائم نیش زنبور عسل جزئی هستند و عبارتند از:

 • درد سوزش فوری و شدید در محل نیش
 • جوش قرمز در ناحیه نیش
 • تورم خفیف در اطراف ناحیه نیش

واکنش متوسط

بدن برخی از افرادی که دچار زنبور گزیدگی می شوند، واکنش شدیدتری دارد، با علائم و نشانه هایی مانند:

 • قرمزی شدید
 • تورم در محل نیش که به تدریج در یکی دو روز بعد بزرگ می شود
 • واکنش‌ های متوسط ​​معمولاً طی 5 تا 10 روز برطرف می ‌شوند.

بخشی از خدمات ما در سمپاشی کاسپین

واکنش آلرژیک شدید

یک واکنش آلرژیک شدید (آنافیلاکسی) به نیش زنبور به طور می تواند زندگی فرد را تهدید کند و نیاز به درمان اورژانسی دارد. درصد کمی از افرادی که دچار زنبور گزیدگی شده به سرعت به آنافیلاکسی دچار می شوند. علائم و نشانه های آنافیلاکسی عبارتند از:

 • واکنش های پوستی، از جمله کهیر و خارش و برافروختگی یا رنگ پریدگی پوست
 • دشواری در تنفس
 • تورم گلو و زبان
 • نبض ضعیف و تند
 • حالت تهوع، استفراغ یا اسهال
 • سرگیجه یا غش
 • از دست دادن هوشیاری

افرادی که واکنش آلرژیک شدید به نیش زنبور دارند، دفعه بعدی که زنبور آن ها را  نیش می زند، ۲۵ تا ۶۵ درصد احتمال آنافیلاکسی دارند.

راه های درمان زنبور گزیدگی

اگر فرد پس از زنبور گزیدگی دچار واکنش آلرژیک شود، درمان خانگی برای او کافی است.برای جلوگیری از ورود زنبور به منازل می توانید سمپاشی منازل انجام دهید. از سوی دیگر، نیش های متعدد زنبور یا رخ دادن یک واکنش آلرژیک می تواند نیاز به درمان فوری داشته باشد. به طور کلی، اگر زنبور فردی را نیش زد، در بیش تر موارد، نیش خود را در پوست بدن فرد باقی می گذارد. بنابراین، فردی که دچار زنبور گزیدگی شده، باید سعی کند تا هر چه زودتر اثر نیش را پاک و از انتشار سم بیش تر در بدن خود جلوگیری کند. نکته قابل توجه این است که از موچین یا انگشتان برای بیرون کشیدن نیش خودداری کنید زیرا این کار می تواند سم را پخش کند. پس از برداشتن نیش:

 • محل نیش را با آب و صابون بشویید
 • کمپرس سرد را به مدت حداقل 10 دقیقه روی هر تورمی قرار دهید
 • سعی کنید ناحیه آسیب دیده را به سمت بالا بگیرید تا تورم کاهش یابد
 • از خاراندن محل نیش خودداری کنید، زیرا این کار می تواند علائم و خطر عفونت را افزایش دهد
 • در صورت لزوم، یک مسکن یا آنتی هیستامین برای کاهش درد یا تورم جزئی مصرف کنید.
 • در صورت نیاز، کرم هیدروکورتیزون یا لوسیون کالامین می تواند به تسکین خارش، قرمزی و تورم کمک کند.

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

درمان اورژانسی برای واکنش های آلرژیک

در طول حمله آنافیلاکسی، اگر تنفس یا ضربان قلب فرد متوقف شود، اورژانس احتمالا احیای قلبی ریوی (CPR) را انجام دهد. هم چنین داروهای زیر ممکن است توسط پزشک تجویز شود:

 • اپی نفرین (آدرنالین) برای کاهش پاسخ آلرژیک بدن شما
 • اکسیژن، برای کمک به تنفس
 • آنتی هیستامین ها و کورتیزون داخل وریدی (IV) برای کاهش التهاب مجاری هوا و بهبود تنفس
 • آگونیست بتا (مانند آلبوترول) برای تسکین علائم تنفسی

در پایان، اگر شما یا یکی از اعضای خانواده به نیش زنبور عسل آلرژی دارید، با متخصصان سمپاشی کاسپین در این زمینه ارتباط باشید.

سمپاشی کاسپین

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *