سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی موریانه

سمپاشی موریانه با قویترین مواد

موریانه حشره‌ای اجتماعی است که به دلیل تغذیه از سلولز موجود در چوب، به عنوان آفتی مخرب برای سازه‌ها و اشیاء چوبی شناخته می‌شود. این حشره با بدنی نرم و کرم رنگ و طول 0.5 تا 2.5 سانتی‌متر، در کلونی‌های بزرگ با نظم و سلسله مراتب زندگی می‌کند. ملکه وظیفه تخم‌گذاری و تولید مثل را دارد، موریانه‌های کارگر وظایف مختلفی مانند جمع‌آوری غذا و ساخت لانه را انجام می‌دهند و موریانه‌های سرباز با آرواره‌های قوی از کلونی در برابر دشمنان دفاع می‌کنند.

از علائم وجود موریانه می‌توان به وجود تونل‌های گلی در چوب، ریزش ذرات چوب، بال‌های موریانه در اطراف پنجره‌ها و درها و چوب توخالی و پوسته پوسته شدن اشاره کرد. برای پیشگیری و مبارزه با موریانه می‌توان از چوب‌های مقاوم به موریانه، تهویه مناسب، رطوبت کم، بازرسی دوره‌ای منزل و اشیاء چوبی و استفاده از سموم و روش‌های تخصصی توسط متخصصان استفاده کرد.

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

موریانه ها یکی از موذی ترین و زیان رسان ترین حشرات شناخته شده هستند. این حشرات ریز نقش دارای بدنی نرم و آسیب پذیر بوده اند و تمایل به زندگی در تاریکی را خواهند داشت. موریانه ها از نمونه حشراتی هستند که با کمترین سرعت ممکن حرکت می کنند و سرعت تولید مثل فوق العاده ای دارند. این حشرات ویرانگر از دیرباز تهدید کننده زندگی انسان محسوب می شوند، چرا که بدون هیچ جلب توجهی قادر به از بین بردن سازه های چوبی خواهند بود. تنها راه برای از بین بردن این موجودات استفاده از سمپاشی می باشد؛ درادامه همراه ما باشید.

موریانه چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

موریانه‌ها حشره‌هایی هستند که به طور اجتماعی و در کلونی‌های بزرگ زندگی می‌کنند. از آنجایی که موریانه‌ها می‌توانند آسیب‌های سنگینی به ساختار خانه و محل سکونت ما وارد کنند، باید آن‌ها را کنترل نموده و از محل زندگی خود دور نگهداریم. سمپاشی موریانه باعث از بین رفتن این حشرات در اطراف محل زندگی شما شده و از آسیب رساندن آن‌ها به محل زندگی شما جلوگیری می‌کند.

موریانه‌ها در دسته بند پایان قرار می‌گیرند. این حشرات بدنی نرمی دارند و حرکت آن‌ها بسیار کند و آرام است. موریانه‌ها بیشتر در محیط‌های تاریک به خصوص داخل چوب خشک، چوب مرطوب و زیر خاک زندگی می‌کنند. این موجودات با مسیرهایی که داخل چوب و یا خاک حفر می‌کنند به مرور زمان باعث از بین رفتن مقاومت مکانیکی این مصالح شده و باعث تخریب سازه‌ها می‌شوند.

موریانه چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
موریانه چیست؟

بیولوژی موریانه‌ها

تمام موریانه‌ها فارق از نوع و شکل، حشره هستند و بسیاری از خصوصیات آن‌ها با حشرات مشترک است. بدن موریانه‌ها از چند قسمت اصلی تشکیل می‌شوند که عبارتند از:

 1. آرواره
 2. شاخک
 3. سر
 4. سینه
 5. شکم
 6. پا

پاهای موریانه‌ها همیشه یک قاعده ثابت دارند؛ همیشه دو پا از سینه و چهار پا از قسمت شکمی بدن آن‌ها بیرون زده است. موریانه‌ها دارای دو شاخک هستند. در بدن موریانه‌ها قسمت سینه و شکمی موریانه‌ها از هم جدا نیست. به همین دلیل می‌توان گفت که بدن موریانه‌ها دارای دو قسمت اصلی است: سر و بدن.

انواع موریانه‌ها

موریانه‌ها را به صورت کلی می‌توان به 5 دسته تقسیم کرد. البته انواعی از موریانه‌ها نیز وجود دارند که تنها در نقاط خاصی از جهان دیده شده‌اند و در دسته بندی‌های کلی موریانه‌ها قرار داده نمی‌شوند. این 5 دسته اصلی عبارتند از:

 • موریانه‌های زیر زمینی: موریانه‌های زیر زمینی معمولا تونل‌های بزرگی در زیر زمین و یا گاهی نیز در روی زمین ایجاد می‌کنند که بسیار استوار و محکم هستند.
 • موریانه‌های چوب خشک: این گونه از موریانه‌ها، از طریق سوراخ‌های به وجود آمده روی سطح چوب، وارد چوب شده و لانه خود را در داخل چوب خشک می‌سازند.
 • موریانه‌های تپه ساز: موریانه‌های تپه ساز در کلونی‌های بسیار بزرگ زندگی می‌کنند و قدرت باروری آن‌ها بسیار زیاد است. این موریانه‌ها معمولا در آفریقا دیده می‌شوند.
 • موریانه‌های دروگر: این موریانه‌ها بیشتر در مراتع دیده می‌شوند. این موریانه‌ها ذرات گیاهی خشک شده را جمع آوری کرده و به لانه می‌آورند. این ذرات ذخیره شده و در زمان سرما و زمستان مصرف می‌شوند.
 • موریانه‌های چوب مرطوب: این نوع موریانه همانطور که از نام آن‌ها پیداست، برای زندگی و تولید مثل نیاز به چوب مرطوب دارند. این نوع از موریانه‌ها نیز به شدت خطرناک بوده و آسیب‌های جدی را می‌توانند به سازه‌ها وارد کنند.

شناخت انواع گونه‌های مهم موریانه در ایران

با توجه به اینکه مناطق مختلف کشور ما دارای آب و هوای خاض خود هستند، انواع مختلفی از موریانه‌ها را می‌توان در داخل کشور مشاهده کرد. مهم‌ترین موریانه‌های شناخته شده در ایران به شرح زیر هستند:

 • موریانه سیاه: این موریانه بیشتر در شهرهای بزرگ مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز دیده می‌شوند.
 • موریانه زرد: موریانه‌های زرد عمدتا در مناطق شهری و شهرنشین از جمله تهران، اصفهان، کرج، مشهد و تبریز دیده می‌شود.
 • موریانه کوهی: این نوع بیشتر در مناطق کوهستانی و روستایی از جمله شمال کشور و مناطقی مانند گیلان و مازندران دیده می‌شود.
 • موریانه طلایی: این موریانه‌ها به‌طور عمده در مناطق شهری و مناطقی که از آب دور هستند مانند تهران و شهرهای صنعتی دیده می‌شود.
 • موریانه خانگی اروپایی: این گونه از موریانه‌ها بیشتر جمعیت موریانه‌ها را در شهرها و مکان‌های شهری از جمله تهران و شهرهای مشابه تشکیل می‌دهند.
 • موریانه گندم: این نوع موریانه در انبارها و مناطق ذخیره‌سازی مواد غذایی و همچنین در شهرهایی مانند اصفهان، تبریز، اهواز و شیراز دیده می‌شود.

پیشگیری از حمله موریانه

همانطور که گفته شد بهترین غذا برای موریانه‌ها چوب است؛ بنابراین یکی از بهترین راهکارهای پیشگیری از حمله موریانه‌ها، محافظت از قسمت های چوبی می‌باشد. لازم است دائما قسمت‌های چوبی را از لحاظ آلودگی به موریانه بررسی نمایید. همچنین باید آجرها، کاشی‌های شکسته، قیر و ایزوگام معیوب به سرعت مرمت کنید.

مراحل و مکان‌های تشخیص موریانه در منزل

برای تشخیص نفوذ موریانه‌ها به منزل می‌توانید مراحل زیر را طی نمایید:

 1. پیداکردن نشانه‌های آسیب: باید به دنبال نشانه‌های آسیب دیدن چوب‌ها، ستون‌ها و… در اطراف منزل خود باشید.  این آسیب‌ها می‌توانند شامل نشانه‌های حفاری، سوراخ‌ها و مواد ریز شده باشند. اگر چنین نشانه‌ای پیداکردید، به این معناست که موریانه‌ها در منزل شما حضور دارند.
 2. استفاده از دستگاه: برخی از دستگاه‌های الکتریکی و تشخیص دمایی، می‌توانند وجود موریانه‌ها را تشخیص دهند. این دستگاه‌ها معمولا از طریق ایجاد تغییرات در رطوبت، دما و صدایی که توسط موریانه‌ها ایجاد می‌شوند، می‌توانند تشخیص دهند که در منزل شما موریانه وجود دارد یا خیر.
 3. تماس با مشاورین و یا مراکز سمپاشی: در صورت وجود شک و تردید و نیاز به بررسی دقیق‌تر، می‌توانید با یک کارشناس حشره شناس و یا یک شرکت سمپاشی صحبت نموده و از آن‌ها مشاوره بگیرید. به صورت کلی اگر شک به وجود موریانه دارید، بهتر است اقدام به سمپاشی موریانه کنید.

طریقه شناسایی موریانه‌های زیرزمینی

موریانه‌های زیرزمینی زندگی پنهانی دارند و معمولا شناسایی آن‌ها بسیار سخت است. از راه‌های شناسایی موریانه‌های زیر زمینی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مشاهده‌های لوله‌های گلی ساخته شده توسط موریانه‌ها: موریانه‌های زیر زمینی برای جلوگیری از هدر رفتن رطوبت، در مسیر‌های حرکت خود لوله‌های گلی می‌سازند و از طریق آن‌ها حرکت می‌کنند. درواقع این لوله‌ها راهروهایی هستند که موریانه‌ها برای جستجوی غذای خود می‌سازند.
 • مشاهده موریانه‌های بالدار در اطراف خانه: یکی از اولین نشانه‌های تهاجم موریانه‌های زیر زمینی، مشاهده موریانه‌های بالدار و یا بال‌های آن‌ها در اطراف خانه است. این موریانه‌ها به دنبال نور و یا برای جفت گیری از لوله‌های گلی خارج می‌شوند.
 • وارد شدن صدمه به وسایل چوبی: یکی از علائم وجود موریانه‌ها در خانه، به وجود آمدن نواحی تیره رنگ و یا برآمدگی‌های حباب دار در کف چوبی خانه‌هاست. برای شناسایی موریانه‌های زیر زمینی می‌توانید با استفاده از یک آچار یا پیچ گوشتی، در فواصل مختلفی به سطح چوبی مورد نظر ضربه بزنید؛ هر قسمتی که صدای چوب توخالی داد، ممکن است محل زندگی این نوع موریانه‌ها باشد.
طریقه شناسایی موریانه‌های زیرزمینی
طریقه شناسایی موریانه‌ها

تولید مثل موریانه‌ها و آسیب‌های آن

وظیفه موریانه‌های بالدار تولید مثل و ساخت یک کلونی جدید است. برای این کار موریانه‌های بالدار در فصل بهار کلونی را ترک کرده و به دنبال جفت گیری می‌روند. موریانه‌ها همانطور که گفته شد از سلولز داخل چوب تغذیه می‌کنند. حضور این حشرات می‌تواند باعث تحلیل رفتن فونداسیون منزل شود. در نتیجه توصیه می‌شود در اسرع وقت اقدام به سمپاشی موریانه کنید.

گازوئیل و موریانه

گازوئیل از مشتقات نفتی است که برای موریانه‌ها کشنده است. شما می‌توانید با استفاده از این ماده موریانه‌ها را از محل سکونت خود دور کنید. البته دقت داشته باشید که گازوئیل یک ماده خطرناک است که ممکن است باعث آتش سوزی شود. به همین دلیل استفاده از آن باید در حضور یک متخصص انجام شود.

گازوئیل یا سمپاشی موریانه
گازوئیل و موریانه

سمپاشی حشرات موذی

با توجه به قدرت تخریب بسیار بالا این حشرات، افراد زیادی در مقابل نفوذ موریانه ها به منازل خود احساس خطر و نارضایتی خواهند داشت. بنابراین در صورت نفوذ این حشرات توصیه می شود در نزدیک ترین فرصت با یک شرکت متخصص سمپاشی تماس حاصل فرمایید. شرکت های مذکور روش های متعددی برای از بین بردن و نابودی حشرات جونده در اختیار دارند، ولیکن بهترین روش سمپاشی موریانه خواهد بود. در ادامه مطالب جهت تکمیل اطلاعات فوق به بررسی بیشتر تمامی موارد مرتبط با سمپاشی موریانه ها خواهیم پرداخت.

بهسازی محیط و نقش آن در مقابله با موریانه

برای بهبود محیط و جلوگیری از تهاجم موریانه‌ها، بهتر است در محیط از الوارهایی استفاده نمایید که از مقاومت بالایی برخوردارند و یا توسط مواد ضد موریانه محافظت شده‌اند. همچنین می‌توانید درز و شکاف‌های اطراف لوله‌های آب و گاز را مسدود کنید. در نهایت با سمپاشی موریانه از هجوم این حشرات جلوگیری کنید.

اقدامات پس از شناسایی موریانه در منزل

پس از شناسایی موریانه در منزل اولین کاری که می‎‌توانید انجام دهید، با یک فرد متخصص یا یک شرکت سمپاشی تماس گرفته تا برای سمپاشی و از بین بردن موریانه‌ها اقدام کنند. موریانه‌ها غالبا به سرعت زاد و ولد می‌کنند و جمعیتشان زیاد می‌شود. به همین دلیل تعلل در سمپاشی و اقدام برای از بین بردن موریانه‌ها ممکن است به گسترش این آلودگی منجر شود.

پس از شناسایی موریانه در منزل چه اقدامات انجام دهیم؟
اقدامات پس از شناسایی موریانه در منزل

اگر متوجه شدید موریانه‌ها به منزلتان هجوم آورده‌اند، چه باید کرد؟

درست‌ترین کار در زمان یافتن موریانه‌ها، اقدام به سمپاشی موریانه است. زیرا سمی که به صورت مخصوص برای موریانه‌ها ساخته شده است، بهترین تاثیر را روی این حشرات دارد. سایر روش‌هایی که تحت عنوان روش‌های خانگی یا طبیعی وجود دارند، نتیجه تضمین شده‌ای ندارند و ممکن است به اندازه سم اثر بخش نباشند.

علائم و شواهد وجود موریانه در منزل

موریانه ها همچون سایر حشرات شناخته شده از تنوع و گونه های بسیار تشکیل می شوند. این حشرات آسیب زا در محل های تاریک، میان چوب های خشک یا نرم و در داخل خاک ها یافت خواهند شد.

 همچنین با توجه به سبک زندگی جمعی این موجودات، می توان گفت: نفوذ پذیری آن ها با تعداد بالایی همراه خواهد بود. بنابراین دور از انتظار نیست که تمامی منزل را بدون مطلع شدن ساکنین تحت نفوذ خود داشته باشند. این حشرات موذی توانایی زیست خارج کلونی را نیز خواهند داشت، به همین علت امکان دارد در هر محلی رویت شوند. به طور معمول زمان افزایش تعداد این حشرات و نفوذ آن ها به منازل انسان، در فصل بهار گزارش می شود.

 البته نکته حائز اهمیت این است که قبل رسیدن فصل بهار و نفوذ این حشرات نیز می توان با بررسی برخی از علائم از وجود آن ها و تخمک گذاری ها مطلع شد.

در خانه هایی با دیواره های چوبی امکان نفوذ موریانه ها بسیار زیاد است، زیرا چوب منبع تغذیه این حشرات محسوب می شود. بنابراین در صورت نفوذ این حشرات به داخل چوب ها شاهد بروز شکستگی مشهود و غیر ساختاریی در دیوار ها خواهیم بود.

همچنین در سایر خانه ها نیز با ورم کردن رنگ دیوار ها می توان به وجود موریانه ها در داخل منزل پی برد. موریانه ها از محتوا زیر پوسته رنگ ها تغذیه کرده و آثار متعددی را از خود به جای می گذارند.

 

بخشی از خدمات ما در سمپاشی کاسپین

نفوذ پذیری کامل موریانه ها به داخل سازه

در صورتی که موریانه به طور کامل در سازه ای چوبی نفوذ کرده باشند موجب پوک شدن و پوسیده شدن چوب خواهند شد. در چنین حالتی هیچ تغییری بر روی سطح سازه مشاهده نخواهد شد بلکه با اعمال ضربه و فشار متوجه پوسیدگی و آسیب پذیری آن خواهیم شد. علاوه بر مطالب فوق، در برخی از مواقع پس از اتمام فصل های گرم سال بال های بدون بدن موریانه ها را در اطراف منزل پیدا خواهیم کرد و نیاز به سمپاشی منازل احساس می شود.

با توجه به مطالب فوق، می بایست نفوذ پذیری موریانه ها را تهدیدی جدی در سلامت سازه، دیواره و سقف های چوبی خانه دانست. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که با رویت اولین علائم ها اقدامات لازم را جهت نابودی و سمپاشی موریانه انجام دهید.

راه های ریشه کنی و سمپاشی موریانه

برای دفع موریانه ها روش های متعددی توصیه خواهد شد. اما بهترین روش شناخته شده برای دفع این آفات مانند راحت شدن از موش ها و حشرات موذی سمپاشی موش و استفاده از روش سمپاشی موریانه خواهد بود. همچنین نکته حائز اهمیت در دفع این حشرات مثل سمپاشی ساس و … این است که روش های شیمیایی و غیر شیمیایی بسیاری نیز برای نابودی آن ها وجود دارد. یکی از سنتی ترین روش هلی غیر شیمیایی، اعمال و گذاشتن موانع متعدد دور خانه و محل سکونت است.

 در واقع با استفاده از این روش می توان مانع از نفوذ موریانه ها به داخل خانه شد، زیرا این حشرات توانایی نفوذ از خاک را نیز خواهند داشت. البته در مواقعی محدود استفاده از برخی قارچ ها یا گیاهان موجب عدم نفوذ موریانه ها به منزل خواهند شد. همچنین جهت نابود ساختن این حشرات، قطع کردن دسترسی آن ها به منابع غذایی ضرورت بالایی دارد. در واقع هر نوع چوب خشک یا تر و حتی کاغذ های دور ریز نیز می توانند منبع غذایی مناسبی برای این حیوانات باشند. علاوه بر این اقدامات بهتر است با توری، فنس و سایر تجهیزات به پوشاندن تمامی راه های نفوذ پرداخته شود.

در ادامه به برخی از سایر مواد و روش های طبیعی و نابودگر موریانه ها اشاره شده است.

 • نمک
 • آب
 • سرکه
 • کاهش رطوبت فضا
 • گسترش نور خورشید در تمامی نقاط خانه
 • دور نگهداشتن سازه های چوبی و حاوی سلولز از رطوبت بالا

روش‌های طبیعی مقابله با موریانه

یکی از روش‌های موثر و طبیعی مقابله با موریانه‌ها تغییر دماست. برای مثال با گرم کردن بیش از حد محل کلونی موریانه‌ها می‌توان آن‌ها را از بین برد. برای این کار یک متخصص در محل‌های آلوده شده دستگاه گرمایشی نصب کرده و دمای محل مورد نظر را به مدت 35 دقیقه بین 120 تا 140 درجه سانتی گراد نگهدارد.

بهترین روش شیمیایی نابودی موریانه

همانطور که مشهود است سمپاشی موریانه نیز بهترین روش شیمیایی شناخته شده برای دفع چنین آفاتی است. مایع کشنده مورد استفاده برای نابودی این حشرات، روغنی خواهد بود و برای پوشش دهی کف، تاسیسات، درز ها  سازه های چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی از مواقع سم های مذکور را محلول در مقداری نفت یا گازوئیل خواهد کرد. زیرا باعث افزایش بازدهی سم و نابودی موریانه ها خواهد شد.

 

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

آسیب و خسارات ناشی از موریانه

ماده غذایی محبوب و تامین کننده نیاز موریانه ها سلولز است، به همین علت کاغذ ها و چوب ها را مورد حمله قرار می دهند. البته هر نوع ماده ای که دارای سلولز باشد می تواند هدف مناسبی برای ادامه حیات این جانداران محسوب شود.

موریانه ها از قدرت تکثیر فوق العاده ای برخوردار هستند و به همین علت دارای کلونی های بسیار پر جمعیتی خواهند بود. این حشرات بی وقفه در تکاپو و فعالیت هستند؛ به نحوی که استراحت و خواب زمستانی نیز نخواهند داشت. همانطور که اشاره شد، فعالیت مداوم و در سکوت این حشرات موجب بروز آسیب های بسیاری است که در خارج از آگاهی انسان صورت می گیرد.

خسارت هایی که این حشره به ساختمان وارد می کند بسیار گسترده است و نیازمند به پرداخت هزینه بالایی جهت جبران خسارت خواهد بود. در ادامه به سایر زیان های این موجودات اشاره شده است.شما می توانید با سمپاشی مثل سمپاشی سوسک و … از ایجاد خسارت جلوگیری نمایید.

 • پوسیده کردن و پوک شدن سازه های چوبی
 • از بین بردن قوام قطعات چوبی خانه
 • تخریب کردن زیر بنا و ظاهر فیزیکی منازل
 • کاهش ارزش خانه و ملک مورد هجوم
 • وارد شدن خسارات بسیار و هزینه بردار
 • کاهنده و تهدید کننده بهداشت خانه
 • گسترش کپک در دیواره
 • ایجاد تورم در دیوار و کفپوش
 • بروز سوراخ و حفره در سازه های چوبی
 • ایجاد حباب متعدد در کاغذ دیواری

تغذیه و عادات رفتاری موریانه‌ها

موریانه‌ها به صورت معمول از سلولز موجود در گیاهان، میوه‌ها، کاغذ، چوب‌های خشک و مرطوب و… تغذیه می‌کنند. نکته مهم در مورد موریانه‌ها این است که برای رسیدن به غذای مورد نظرشان می‌توانند تقریبا از هر مانعی حتی بتن عبور کنند. سمپاشی موریانه برای جلوگیری از ایجاد خرابی در خانه‌ها کاربرد دارد.

تغذیه و عادات رفتاری موریانه‌ها چگونه است؟
تغذیه و عادات رفتاری موریانه‌ها

چرا خودتان نباید کاری انجام دهید؟

سم ماده‌ای خطرناک است که حتی برای سلامتی انسان نیز می‌تواند مشکل ایجاد کند. به همین دلیل، پیشنهاد نمی‌شود سمپاشی موریانه را خودتان انجام دهید. افراد متخصص با لباس و تجهیزات ویژه اقدام به سمپاشی نموده و در کمال امنیت موریانه‌ها را از بین می‌برند.

قیمت سمپاشی موریانه

سمپاشی موریانه می بایست توسط فردی حاذق و متخصص مانند افراد در سمپاشی کاسپین انجام شود. زیرا محلول شیمیایی مورد استفاده می تواند برای سلامت محیط و انسان خطر آفرین باشد. به همین علت یکی از عوامل موثر در هزینه دفع موریانه، استخدام فردی متخصص خواهد بود.  همچنین میزان نفوذ موریانه و متراژ منزل نیز از تاثیر گذارترین عامل ها در نوسان قیمت سمپاشی هستند. البته نوع محلول سمپاشی، میزان قدرت آن، شرکت سازنده و مقدار مورد نیاز آن نیز در افزایش و کاهش قیمت تاثیرگذار خواهد بود.  با توجه به تمامی گزینه های مذکور، نمی توان قیمت ثابت و واحدی را برای اجرا سمپاشی در نظر داشت. همچنین با توجه به نوسانات شدید قیمت مواد اولیه در بازار نیز ثبات قیمت دور از انتظار خواهد بود.

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

سمپاشی کاسپین

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *