سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی موریانه

سمپاشی موریانه با قویترین مواد

موریانه حشره‌ای اجتماعی است که به دلیل تغذیه از سلولز موجود در چوب، به عنوان آفتی مخرب برای سازه‌ها و اشیاء چوبی شناخته می‌شود. این حشره با بدنی نرم و کرم رنگ و طول 0.5 تا 2.5 سانتی‌متر، در کلونی‌های بزرگ با نظم و سلسله مراتب زندگی می‌کند. ملکه وظیفه تخم‌گذاری و تولید مثل را دارد، موریانه‌های کارگر وظایف مختلفی مانند جمع‌آوری غذا و ساخت لانه را انجام می‌دهند و موریانه‌های سرباز با آرواره‌های قوی از کلونی در برابر دشمنان دفاع می‌کنند.

از علائم وجود موریانه می‌توان به وجود تونل‌های گلی در چوب، ریزش ذرات چوب، بال‌های موریانه در اطراف پنجره‌ها و درها و چوب توخالی و پوسته پوسته شدن اشاره کرد. برای پیشگیری و مبارزه با موریانه می‌توان از چوب‌های مقاوم به موریانه، تهویه مناسب، رطوبت کم، بازرسی دوره‌ای منزل و اشیاء چوبی و استفاده از سموم و روش‌های تخصصی توسط متخصصان استفاده کرد.

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

موریانه ها یکی از موذی ترین و زیان رسان ترین حشرات شناخته شده هستند. این حشرات ریز نقش دارای بدنی نرم و آسیب پذیر بوده اند و تمایل به زندگی در تاریکی را خواهند داشت. موریانه ها از نمونه حشراتی هستند که با کمترین سرعت ممکن حرکت می کنند و سرعت تولید مثل فوق العاده ای دارند. این حشرات ویرانگر از دیرباز تهدید کننده زندگی انسان محسوب می شوند، چرا که بدون هیچ جلب توجهی قادر به از بین بردن سازه های چوبی خواهند بود. تنها راه برای از بین بردن این موجودات استفاده از سمپاشی می باشد؛ درادامه همراه ما باشید.

سمپاشی حشرات موذی

با توجه به قدرت تخریب بسیار بالا این حشرات، افراد زیادی در مقابل نفوذ موریانه ها به منازل خود احساس خطر و نارضایتی خواهند داشت. بنابراین در صورت نفوذ این حشرات توصیه می شود در نزدیک ترین فرصت با یک شرکت متخصص سمپاشی تماس حاصل فرمایید. شرکت های مذکور روش های متعددی برای از بین بردن و نابودی حشرات جونده در اختیار دارند، ولیکن بهترین روش سمپاشی موریانه خواهد بود. در ادامه مطالب جهت تکمیل اطلاعات فوق به بررسی بیشتر تمامی موارد مرتبط با سمپاشی موریانه ها خواهیم پرداخت.

علائم و شواهد وجود موریانه در منزل

موریانه ها همچون سایر حشرات شناخته شده از تنوع و گونه های بسیار تشکیل می شوند. این حشرات آسیب زا در محل های تاریک، میان چوب های خشک یا نرم و در داخل خاک ها یافت خواهند شد.

 همچنین با توجه به سبک زندگی جمعی این موجودات، می توان گفت: نفوذ پذیری آن ها با تعداد بالایی همراه خواهد بود. بنابراین دور از انتظار نیست که تمامی منزل را بدون مطلع شدن ساکنین تحت نفوذ خود داشته باشند. این حشرات موذی توانایی زیست خارج کلونی را نیز خواهند داشت، به همین علت امکان دارد در هر محلی رویت شوند. به طور معمول زمان افزایش تعداد این حشرات و نفوذ آن ها به منازل انسان، در فصل بهار گزارش می شود.

 البته نکته حائز اهمیت این است که قبل رسیدن فصل بهار و نفوذ این حشرات نیز می توان با بررسی برخی از علائم از وجود آن ها و تخمک گذاری ها مطلع شد.

در خانه هایی با دیواره های چوبی امکان نفوذ موریانه ها بسیار زیاد است، زیرا چوب منبع تغذیه این حشرات محسوب می شود. بنابراین در صورت نفوذ این حشرات به داخل چوب ها شاهد بروز شکستگی مشهود و غیر ساختاریی در دیوار ها خواهیم بود.

همچنین در سایر خانه ها نیز با ورم کردن رنگ دیوار ها می توان به وجود موریانه ها در داخل منزل پی برد. موریانه ها از محتوا زیر پوسته رنگ ها تغذیه کرده و آثار متعددی را از خود به جای می گذارند.

 

بخشی از خدمات ما در سمپاشی کاسپین

نفوذ پذیری کامل موریانه ها به داخل سازه

در صورتی که موریانه به طور کامل در سازه ای چوبی نفوذ کرده باشند موجب پوک شدن و پوسیده شدن چوب خواهند شد. در چنین حالتی هیچ تغییری بر روی سطح سازه مشاهده نخواهد شد بلکه با اعمال ضربه و فشار متوجه پوسیدگی و آسیب پذیری آن خواهیم شد. علاوه بر مطالب فوق، در برخی از مواقع پس از اتمام فصل های گرم سال بال های بدون بدن موریانه ها را در اطراف منزل پیدا خواهیم کرد و نیاز به سمپاشی منازل احساس می شود.

با توجه به مطالب فوق، می بایست نفوذ پذیری موریانه ها را تهدیدی جدی در سلامت سازه، دیواره و سقف های چوبی خانه دانست. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که با رویت اولین علائم ها اقدامات لازم را جهت نابودی و سمپاشی موریانه انجام دهید.

راه های ریشه کنی و سمپاشی موریانه

برای دفع موریانه ها روش های متعددی توصیه خواهد شد. اما بهترین روش شناخته شده برای دفع این آفات مانند راحت شدن از موش ها و حشرات موذی سمپاشی موش و استفاده از روش سمپاشی موریانه خواهد بود. همچنین نکته حائز اهمیت در دفع این حشرات مثل سمپاشی ساس و … این است که روش های شیمیایی و غیر شیمیایی بسیاری نیز برای نابودی آن ها وجود دارد. یکی از سنتی ترین روش هلی غیر شیمیایی، اعمال و گذاشتن موانع متعدد دور خانه و محل سکونت است.

 در واقع با استفاده از این روش می توان مانع از نفوذ موریانه ها به داخل خانه شد، زیرا این حشرات توانایی نفوذ از خاک را نیز خواهند داشت. البته در مواقعی محدود استفاده از برخی قارچ ها یا گیاهان موجب عدم نفوذ موریانه ها به منزل خواهند شد. همچنین جهت نابود ساختن این حشرات، قطع کردن دسترسی آن ها به منابع غذایی ضرورت بالایی دارد. در واقع هر نوع چوب خشک یا تر و حتی کاغذ های دور ریز نیز می توانند منبع غذایی مناسبی برای این حیوانات باشند. علاوه بر این اقدامات بهتر است با توری، فنس و سایر تجهیزات به پوشاندن تمامی راه های نفوذ پرداخته شود.

در ادامه به برخی از سایر مواد و روش های طبیعی و نابودگر موریانه ها اشاره شده است.

 • نمک
 • آب
 • سرکه
 • کاهش رطوبت فضا
 • گسترش نور خورشید در تمامی نقاط خانه
 • دور نگهداشتن سازه های چوبی و حاوی سلولز از رطوبت بالا

بهترین روش شیمیایی نابودی موریانه

همانطور که مشهود است سمپاشی موریانه نیز بهترین روش شیمیایی شناخته شده برای دفع چنین آفاتی است. مایع کشنده مورد استفاده برای نابودی این حشرات، روغنی خواهد بود و برای پوشش دهی کف، تاسیسات، درز ها  سازه های چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی از مواقع سم های مذکور را محلول در مقداری نفت یا گازوئیل خواهد کرد. زیرا باعث افزایش بازدهی سم و نابودی موریانه ها خواهد شد.

 

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

آسیب و خسارات ناشی از موریانه

ماده غذایی محبوب و تامین کننده نیاز موریانه ها سلولز است، به همین علت کاغذ ها و چوب ها را مورد حمله قرار می دهند. البته هر نوع ماده ای که دارای سلولز باشد می تواند هدف مناسبی برای ادامه حیات این جانداران محسوب شود.

موریانه ها از قدرت تکثیر فوق العاده ای برخوردار هستند و به همین علت دارای کلونی های بسیار پر جمعیتی خواهند بود. این حشرات بی وقفه در تکاپو و فعالیت هستند؛ به نحوی که استراحت و خواب زمستانی نیز نخواهند داشت. همانطور که اشاره شد، فعالیت مداوم و در سکوت این حشرات موجب بروز آسیب های بسیاری است که در خارج از آگاهی انسان صورت می گیرد.

خسارت هایی که این حشره به ساختمان وارد می کند بسیار گسترده است و نیازمند به پرداخت هزینه بالایی جهت جبران خسارت خواهد بود. در ادامه به سایر زیان های این موجودات اشاره شده است.شما می توانید با سمپاشی مثل سمپاشی سوسک و … از ایجاد خسارت جلوگیری نمایید.

 • پوسیده کردن و پوک شدن سازه های چوبی
 • از بین بردن قوام قطعات چوبی خانه
 • تخریب کردن زیر بنا و ظاهر فیزیکی منازل
 • کاهش ارزش خانه و ملک مورد هجوم
 • وارد شدن خسارات بسیار و هزینه بردار
 • کاهنده و تهدید کننده بهداشت خانه
 • گسترش کپک در دیواره
 • ایجاد تورم در دیوار و کفپوش
 • بروز سوراخ و حفره در سازه های چوبی
 • ایجاد حباب متعدد در کاغذ دیواری

قیمت سمپاشی موریانه

سمپاشی موریانه می بایست توسط فردی حاذق و متخصص مانند افراد در سمپاشی کاسپین انجام شود. زیرا محلول شیمیایی مورد استفاده می تواند برای سلامت محیط و انسان خطر آفرین باشد. به همین علت یکی از عوامل موثر در هزینه دفع موریانه، استخدام فردی متخصص خواهد بود.  همچنین میزان نفوذ موریانه و متراژ منزل نیز از تاثیر گذارترین عامل ها در نوسان قیمت سمپاشی هستند. البته نوع محلول سمپاشی، میزان قدرت آن، شرکت سازنده و مقدار مورد نیاز آن نیز در افزایش و کاهش قیمت تاثیرگذار خواهد بود.  با توجه به تمامی گزینه های مذکور، نمی توان قیمت ثابت و واحدی را برای اجرا سمپاشی در نظر داشت. همچنین با توجه به نوسانات شدید قیمت مواد اولیه در بازار نیز ثبات قیمت دور از انتظار خواهد بود.

سمپاشی کاسپین

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *