سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی شپش

شپش
از بین بردن شپش

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

سمپاشی شپش تنها راه نابودی کامل این انگل های مزاحم است. شپش ها با تغذیه از خون انسان، مشکلات گسترده ای را به وجود می آورند. همچنین می توانند عامل انتقال بسیاری از بیماری های عفونی باشند. به همین دلیل شرکت کاسپین، خدمات گسترده ای را در این زمینه ارائه می دهد. این مجموعه با استفاده از بهترین سموم کشنده عملیات سم پاشی شپش ، کنه،  سمپاشی ساس ، موش و … را برای شما انجام داده و شما را از پاکسازی کامل منزلتان مطمئن خواهد کرد.

شپش حشره‌ای است که به انگل انسانی معروف است. این حشره برروی پوست انسان تخم ریزی می‌کند و از پوست تغذیه می‌کند. روش‌های مختلفی برای مبارزه با شپش وجود دارد که یکی از مهم‌ترین و موثرترین روش‌ها سمپاشی شپش است.

شپش چیست؟

شپش همانطور که گفته شد، حشره‌ای می‌باشد که به آن انگل انسانی نیز گفته می‌شود. شپش حشره‌ای بدون بال است که برروی پوست تخم ریزی می‌کند. این حشره برای زندگی کردن نیاز به دمای 32 درجه و بالاتر دارد. به همین دلیل در شهرهای سردسیر این انگل را در افراد مشاهده نمی‌کنیم.

 

شپش چیست و چه خطراتی دارد؟
شپش چیست؟

اهمیت مبارزه با شپش‌ها

شپش‌ها ممکن است باعث ابتلاء شما به عفونت‌های پوستی و بیماری‌هایی از این قبیل شود. اگر سر یا قسمتی از بدن دارای شپش باشد، به دلیل گزیدن شپش‌ها دچار خارش می‎‌شود. شما ممکن است در اثر خاراندن این مناطق موجب ایجاد زخم برروی پوست شوید. این زخم‌ها به مرور عفونت می‌کنند و مشکلاتی را برای شما به وجود می‌آورند.

شپش ها، انگل های کوچکی هستند که از خون انسان تغذیه می کنند. به همین دلیل به صورت مداوم پوست سر انسان را می گزند و خون را می مکند. این امر موجب بروز خارش های شدید در ناحیه سر می شود. همچنین ممکن است در اثر گزش مداوم، التهاب های دردناکی در ناحیه سر پدیدار شود. به همین دلیل در صورت مشاهده شپش ها، سریعا نسبت به از بین بردن آن ها اقدام کنید. عفونت ثانویه، از دیگر مشکلاتی است که در محل گزش این انگل ها پدیدار خواهد شد.

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

علاوه بر این، بزاق شپش ها برای برخی از افراد حساسیت و آلرژی به وجود می آورد. شپش های بدن علاوه بر گزش مداوم، عاملان انتقال بیماری هستند. از جمله رایج ترین این بیماری ها می توان به تب بازگرد اپیدمیک و تیفوس اپیدمیک اشاره کرد. همچنین گزش شپش بدن، موجب خالدار شدن پوست می شود. این امر ضخامت پوست را افزایش خواهد داد. تمام این مشکلات، نشان دهنده اهمیت و ضرورت سمپاشی شپش هستند.

بیولوژی شپش

شپش‌ها حشراتی بی‌بال هستند. بدن این حشرات از سه قسمت تشکیل شده است. سر، سینه و شکم. سر شپش شامل یک جفت چشم عادی و بیضی شکل است که یک زوج شاخک روی آن قرار دارد. سینه شپش دارای سه بند است که از هر بند آن یک جفت پا بیرون زده است. شکم آن‌ها نیز از هفت بند تشکیل شده که منافذ تنفسی روی آن قرار گرفته است.

محل زندگی شپش ها کجاست؟

یکی از مشکلات انسان ها از زمان قدیم تاکنون، شپش ها هستند. شپش ها را می توان کوچک ترین حشراتی دانست که بر روی پوست جانوران زندگی می کنند. شپش ها در محیط های تاریک و گرم تکثیر می شوند. این حشرات خون خوار مشکلات متعددی را به وجود می آورند. از این جهت امروزه شرکت های سمپاشی اقدام به از بین بردن این حشرات کرده اند.

 

بخشی از خدمات ما در سمپاشی کاسپین

انواع شپش و نحوه زندگی آن ها

آشنایی با شپش سر، شپش بدن و شپش تناسلی
انواع شپش

به طور کلی شپش ها را می توان به سه دسته تقسیم کرد.

  • دسته اول، شپش های سر هستند. در حال حاضر این انگل، شناخته شده ترین و رایج ترین نوع شپش است. این شپش در حالت بالغ به اندازه یک دانه کنجد در می آید. همچنین رنگ آن قهوه ای مایل به قرمز یا سفید مایل به خاکستری است. این انگل حدود یک ماه بر روی سر انسان زنده می ماند. تخم های این شپش، در فاصله نزدیک به ریشه مو انسان می چسبند. نوزاد شپش نیز ۳ الی ۱۴ روز بعد از تخم ریزی از پوسته خارج می شود.لازم به ذکر است که این شپش ها حداکثر هر ۶ ساعت یکبار از خون سر انسان تغذیه می کنند.
  • دسته دیگر، به شپش های بدن معروف هستند. این شپش ها اغلب در لباس ها و الیاف یافت می شوند. به همین دلیل تخم این شپش ها اغلب بر روی درز لباس ها، روبالشتی ها، پتو ها و … دیده می شود.
  • شپش های عانه، از دیگر انواع شپش ها هستند. این نوع از انگل ها اغلب در مو های زائد ناحیه تناسلی تکثیر می شوند. از این جهت با برقراری رابطه جنسی، به افراد دیگر منتقل خواهند شد. پاهای جلویی شپش های عانه بزرگ هستند. به همین دلیل به شپش های خرچنگی معروفند.

شپش سر، شپش بدن و شپش تناسلی

شپش سر دارای رنگ سفید خاکستری است و بدنی کشیده دارد. شپش بدن نیز مانند شپش سر است با این تفاوت که رنگ آن کمی شفاف‌تر است و اندازه آن کوچکتر است. شپش تناسلی خاکستری رنگ بوده و بسیار کم تحرک است. انتقال این شپش از طریق تماس‌های جنسی انجام می‌شود.

علائم و تشخیص شپش

شایع‌ترین نشانه ابتلاء به شپش خارش است. این خارش یک نوع واکنش آلرژیک به گزش شپش است. همچنین احساس اینکه چیزی روی بدن شما تکان می‌خورد نیز یکی دیگر از علائم شپش است. این احساس به دلیل تحرک شپش‌ها روی سطح بدن ایجاد می‌شود.

نشانه‌های گزش شپش بدن

گزش شپش سبب خارش شدید و ایجاد برجستگی‌های کوچک و قرمز رنگی می‌شود. این نشانه‌ها، واکنش‌های آلرژیکی هستند که بدن نسبت به گزش شپش‌ها نشان می‌دهد.

راه های انتقال شپش

شپش تنها از طریق تماس نزدیک و همچنین استفاده از وسایل مشترک مانند شانه، روسری و… منتقل می‌شود. این حشره بال ندارد و نمی‌تواند از سر یا بدن یک انسان به انسان دیگری جهش کند. به همین دلیل تنها راه انتقال آن، از طریق وسایل مشترک یا ارتباط نزدیک است.

خسارات و آلودگی‌های ناشی از شپش‌ها

شپش ها چه خساراتی را به همراه دارند؟
خسارات و آلودگی‌های ناشی از شپش‌ها

شایع‌ترین بیماری که از شپش‌ها ناشی می‌شود، عفونت‌های پوستی هستند. شپش‌ها باعث خارش پوست بدن شده و این خارش سبب زخم شدن پوست می‌شود. این زخم‌ها مستعد عفونت بوده و می‌توانند شرایط بسیار سختی را ایجاد کند.

پیشگیری و کنترل شپش در مدارس

یکی از راه‌های پیشگیری از شپش در مدارس، آگاه سازی والدین است. همچنین فاکتورهای بهداشتی باید به صورت هفتگی در مدرسه بررسی شوند. دانش آموزان نیز باید مانند والدین آموزش‌های مربوط به جلوگیری از ابتلاء به شپش را ببینند.

سمپاشی شپش و پاکسازی محیط

شپش ها علاوه بر پوست سر و بدن انسان ها، در محیط خانه نیز تکثیر می شوند. به همین دلیل شرکت های سمپاشی با بررسی محیط منزل، میزان آلودگی را بررسی می کنند. سرانجام با استفاده از سم های مخصوص و تجهیزات مناسب، محیط منزل را سمپاشی خواهند کرد. لازم به ذکر است که فرایند سمپاشی شپش ها را بهتر است به نیروهای متخصص بسپارید. این حشرات بسیار کوچک هستند و سمپاشی آن ها باید با دقت و مهارت بالا انجام شود.

درمان‌های خانگی شپش: سرکه، روغن زیتون و سس مایونز

اسپری کردن سرکه برروی سر، می‌تواند لایه محافظ تخم شپش را از بین برده و باعث لیز خوردن و کشته شدن شپش‌ها شود. برای درمان شپش با روغن زیتون باید کاملا پوست سر را به این روغن آغشته کرده و روی آن یک کلاه بپوشید. روغن زیتون باید یک شب کامل روی موهای شما بماند. نحوه استفاده از سس مایونز نیز کاملا مانند روغن زیتون است.

اقدامات بهداشتی برای مبارزه با شپش‌های انسانی

در محل‌های عمومی مانند محل کار، مدرسه و… لباس‌های خود را جدا از بقیه آویزان کنید. از شانه، کلاه و وسایل شخصی دیگران استفاده نکنید. روی تخت، کاناپه و یا بالشی که از نظافت آن‌ها اطمینان ندارید، نخوابید.

سم شپش: انواع و کاربردها

سم شپش کش یک ماده شیمیایی است که برای مبارزه با شپش‌ها استفاده می‌شود. این سم دارای سه نوع سم سامیت، سم پرمکترین و سم دی فنوترین است. هر سه نوع دارای اثر بخشی سریع هستند و روی انواع حشرات دیگر نیز تاثیز گذارند. سم پرمکترین قابلیت استفاده برروی رخت خواب، پوشاک و سطوح مختلف قابل استفاده است.

سم شپش چیست و انواع آن کدام است؟
سم شپش

پاکسازی و نگهداری پس از سمپاشی

پس از سم پاشی باید تمامی ملحفه‌ها و لباس‌ها را در آبی با دمای بسیار بالا بشویید. همچنین وسایلی که قابل شستشو نیستند را در کیسه‌های ضد هوا قرار دهید. وسایل مورد استفاده برای موها مانند شانه را دوربریزید و یا در آب بسیار داغ بشویید. با این کارها شپش کاملا از خانه شما ریشه کن خواهد شد.

پاکسازی و سمپاشی شپش از منزل

در صورت مشاهده هرگونه نشانه شپش در افراد خانه، به سرعت باید برای سمپاشی شپش در منزل اقدام نمایید. اگر به سرعت با این حشره مبارزه کنید، می‌تواند از آسیب‌ها و بیماری‌هایی که برای انسان ایجاد می‌کند، جلوگیری نمایید. در غیر این صورت شپش می‌تواند به افراد دیگر خانواده نیز انتقال یافته و موجب ایجاد عفونت و سایر بیماری‌ها شود.

راه های از بین بردن و سمپاشی شپش

برای از بین بردن شپش های سر، باید به متخصصین پوست و مو مراجعه کنید. تنها راه نابودی این شپش ها، استفاده از شامپو های مخصوص و لوسیون های ضد شپش است. با این حال یکی از اقدامات ضروری برای از بین بردن این انگل ها، سمپاشی منزل است. دلیل این امر، این است که شپش ها در محیط منزل نیز زنده می مانند. به همین دلیل ممکن است دوباره به شپش آلوده شوید.

پس سمپاشی شپش،مانند سمپاشی سوسک و دیگر حیوانات موذی، راهی موثر برای از بین بردن دائمی این انگل ها است. کارشناسان سمپاشی از سم های مخصوصی برای شپش ها استفاده می کنند. این سم ها معمولا سم های پودری هستند. همچنین به سایر وسایل نظیر ملحفه ها، لباس ها و … آسیبی نمی رسانند. به همین دلیل می توان از آن ها برای ضد عفونی کردن برس ها، شانه ها، رختخواب و … استفاده کرد.

پاکسازی و سمپاشی شپش از منزل

پاکسازی و سمپاشی منزل به منظور کنترل شپش‌ها و سایر آفات ممکن است در مواردی که مشکل جدی شپش در منزل وجود دارد، ضروری باشد. در زیر توضیحاتی را برای پاکسازی و سمپاشی منزل در مقابل شپش‌ها ارائه داده‌ایم:

تمیزکاری منزل برای نابودی شپش

– ابتدا منزل را به طور دقیق و کامل تمیز کنید. از وسایل مختلفی مانند مکنده، جاروبرقی برای این کار استفاده کنید.
– کمد‌ها، زیر تخت و نقاط مخفی دیگر را هم کامل تمیز کنید.

پاکسازی لباس‌ها و پارچه‌ها از شپش

– لباس‌ها و پارچه‌هایی که تا مدت زمان طولانی در مکان‌های مخفی مانده‌اند، بشویید و خشک کنید. این اقدام به کنترل شپش‌ها کمک می‌کند.

سمپاشی شپش

– برای سمپاشی منزل، از محصولات سمپاشی ضد شپش در داروخانه یا فروشگاه‌های مرتبط با آفات استفاده کنید.
– دقیقاً به دستورات روی بسته محصول توجه کنید. معمولاً باید محصول را به مقدار لازم در نقاط مختلف از منزل پخش کرده و  مدت زمان مشخصی اجازه دهید تا اثرگذاری داشته باشد.
– از ماسک و دستکش در هنگام سمپاشی استفاده کنید.

پس از سمپاشی شپش

– پس از اتمام سمپاشی، هوای منزل را تهویه کنید تا بوی محصول ضد شپش از بین برود.
– مطابق دستورات محصول، زمانی که محصول‌ها به اثر می‌انجامند، منزل را کاملا تمیز کنید.

تکرار سمپاشی شپش

– بسته به شدت مشکل شپش در منزل، ممکن است نیاز به تکرار سمپاشی داشته باشید. از دستورات محصول برای تعیین زمان تکرار استفاده کنید.

توجه: محصولات ضد شپش ممکن است برای انسان‌ها یا حیوانات خانگی مضر باشند، بنابراین دقیقاً دستورات استفاده و احتیاطات را رعایت کنید. اگر مشکل شپش به مراتب جدی تر از آن چیزی است که به تنهایی بتوانید حل کنید، مشاوره از متخصصان شرکت کاسپین می تواند به شما کمک کند.

قیمت سمپاشی شپش چقدر است؟

عوامل متعددی در قیمت سمپاشی شپش  تاثیر گذار هستند. به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی را برای این فرایند عنوان کرد. یکی از عوامل موثر بر قیمت سمپاشی شپش، میزان آلودگی محیط است. مسلما هر چه محیط آلوده تر باشد، وقت و انرژی بیشتری برای سمپاشی صرف خواهد شد. علاوه بر این ممکن است فرایند سم پاشی شپش ها در یک جلسه تمام نشود.

از این جهت تعداد جلسات لازم برای سمپاشی کامل نیز در قیمت این فرآیند تاثیر می گذارند. نوع سم و میزان مصرف آن نیز از دیگر عوامل موثر بر قیمت سمپاشی شپش ها هستند. در نهایت با بررسی تجهیزات مورد استفاده، متراژ محیط و سایر عوامل، هزینه سمپاشی مشخص می شود. توصیه می کنیم که برای دریافت اطلاعات دقیق تر، با کارشناسان شرکت سمپاشی کاسپین در ارتباط باشید.

چگونگی تشخیص شپش و پیشگیری از آن

اکثر افراد به دلیل حضور در محیط های آلوده به شپش مبتلا می شوند. همچنین حضور طولانی مدت در اماکن عمومی، می تواند باعث انتقال شپش شود. به همین دلیل مدارس به عنوان منبع اصلی تکثیر شپش شناخته می شود. برای پیشگیری از ابتلا، در گام نخست باید بهداشت فردی را رعایت کرد. شانه زدن مو ها با شانه های دندانه ریز، می تواند شپش های احتمالی از مو را جدا کند. همچنین به طور مداوم، مو های قسمت های بالا گوش و پشت سر را بررسی کنید.

برای سمپاشی شپش ها به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

سمپاشی شپش می تواند برای حیوانات خانگی مضر باشد. از این جهت اگر در منزل خود از حیوانات خانگی نگهداری می کنید، مراقب سلامتی آن ها باشید. توصیه می شود که پس از اتمام فرایند سمپاشی شپش به مدت حداقل ۲ روز در منزل خود ساکن نشوید. قبل از بازگشت به خانه نیز از پاک شدن تمام سموم اطمینان حاصل کنید. مراقب کودکان خود باشید؛ زیرا که این سموم می تواند آسیب های جبران ناپذیری را بر جای بگذارند.

انتخاب نوع سم و تجهیزات سمپاشی منازل نیز اهمیت چشمگیری دارند. در نهایت حتما از نیرو های متخصص برای فرایند سم پاشی کمک بگیرید. این امر علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، آسیب های احتمالی را نیز کاهش می دهد. پس از فرایند دفع شپش، حتما لباس ها و ملحفه ها را با آب گرم بشویید. سپس برای احتیاط، آن ها را اتو بزنید.

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

نتیجه گیری

شپش ها می توانند در مدت زمان کوتاهی، تکثیر شوند؛ تقریبا هر شپش، بیش از صد تخم می گذارد. به همین دلیل در صورت وجود علائم مربوطه و مشاهده این انگل ها، سریعا با شرکت های سمپاشی تماس بگیرید. شرکت کاسپین، از معتبر ترین شرکت های سمپاشی موش ، سوسک، ساس و … به حساب می آید. این شرکت علاوه بر بهره گیری از مجرب ترین نیرو ها، قیمت منصفانه ای را برای خدمات خود در نظر گرفته است.

سوالات متداول

  • چه چیزی برای از بین بردن شپش خوب است؟

این حشرات را می‌توان با استفاده از شانه نیت که وسیله‌ای ضد شپش است از بین برد. همچنین با استفاده از روش‌های سنتی مانند استفاده از سس مایونز و یا سرکه نیز می‌توان این حشره را از بین برد.

  • محل زندگی شپش کجاست؟

شپش می‌تواند برروی سر، بدن و حتی نواحی تناسلی زندگی کند. این حشره از بیشتر به موهای بدن چسبیده و از خون تغذیه می‌کند.

  • اندازه شپش چقدر است؟

به صورت کلی شپش بالغ حدود 2-3 میلی‌متر طول دارند. این اندازه تقریبا برابر با اندازه یک‌دانه کنجد می‌باشد.

سمپاشی کاسپین

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *