سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی عقرب

سمپاشی عقرب با قویترین مواد

عقرب‌ها از جمله بندپایانی هستند که به دلیل نیش سمی و دردناک، می‌توانند برای انسان خطرناک باشند. سمپاشی عقرب روشی برای کنترل و از بین بردن این موجودات در محیط‌های مختلف مانند خانه، باغ، محل کار و انبارها است.

در سمپاشی عقرب، از سموم مخصوصی استفاده می‌شود که برای انسان و حیوانات خانگی کم خطر هستند. این سموم می‌توانند به صورت مایع، پودر یا دود در محیط پخش شوند و عقرب‌ها را از بین ببرند. انتخاب روش مناسب سمپاشی، نوع سم و زمان سمپاشی، به عواملی مانند نوع عقرب، وسعت محیط و میزان آلودگی بستگی دارد. سمپاشی عقرب باید توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود تا خطرات احتمالی به حداقل برسد.

علاوه بر سمپاشی، روش‌های دیگری مانند استفاده از تله‌های مخصوص، درزگیری و مسدود کردن منافذ و ورودی‌ها، و همچنین رعایت بهداشت محیط می‌تواند در کنترل و پیشگیری از ورود عقرب به محیط‌های انسانی موثر باشد.

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

سمپاشی عقرب یکی از بهترین و موثرترین روش‌های از بین بردن این حشره موذی است. حضور عقرب در مکان‌هایی مانند خانه می‌تواند باعث به خطر افتادن سلامتی انسان شود. عقرب ها یک گروه بزرگ از بندپایان و متعلق به خانواده عنکبوتیان هستند که دارای 8 پا و نیشی با زهر کشنده هستند. عقرب‌ها دارای گونه‌های مختلفی هستند که هرکدام از این گونه‌ها دارای رنگ‌های سیاه، زرد، قرمز یا خرمایی می‌‏باشند.

این حشرات، جانورانی شکارگر هستند که بر روی بدن خود دمی خم شده دارند که در انتهای دم آن‌ها نیشی کشنده وجود دارد. نیش عقرب‌ها توانایی کشتن و یا فلج کردن انسان و یا هر موجود زنده دیگری را دارند. این جانوران دارای یک جفت چنگال هستند که قسمتی از دهان آن‌ها محسوب می‌شود. عقرب‌ها به آرامی فعالیت‌های زیستی خود را انجام می‌دهند و بیشتر در آب و هوای گرم زندگی می‌کنند. این موجودات بیشتر در مناطق جنوبی ایران دیده می‌شوند. بهترین راه برای کنترل عقرب‌ها سمپاشی ضد عقرب می‌باشد.

 اما باز هم شما با دیدن هر یک از گونه های آن قطعاً این حیوان را خواهید شناخت. نکته قابل توجه در رابطه با این حیوان این است که در بین ۱۴۰۰ گونه از آن فقط ۲۵ گونه با سم خود می توانند باعث مرگ قطعی انسان شوند. برای جلوگیری از هرگونه اتفاقی بهتر است که در صورت مشاهده این حیوان در محل کار و زندگی سریعاً محیط را سمپاشی نمایید.

انواع عقرب

عقرب چه انواعی دارد؟
انواع عقرب

تاکنون در جهان بیش از 2500 گونه مختلف عقرب شناسایی شده است که ۶۴ گونه از آن‌ها در ایران یافت شده‌اند. این 64 گونه در پنج خانواده Buthidae (بوتیده)، Scorpionidae (اسکورپینده)، Compsobuthus matthiesseni (کمپسوبوتوس ماتهیزنی)، Androctonus crassicauda (آندرکتونوس کراسیکودا) و Hemiscorpiidae (همی سکورپیوس) شناسایی شده‌اند. سه گونه از این عقرب‌ها جزو خطرناک‌ترین عقرب‌های ایران به حساب می‌ِآیند که گزارش‌های زیادی از مرگ بر اثر نیش آن‌ها وجود دارد و مردم را در بسیاری از شهرها مجبور به سمپاشی برای عقرب کرده‌اند. این سه گونه عبارت‌اند از:

 • Hemiscorpiidae نوعی عقرب است که زرد رنگ و جثه کوچکی دارند. نرهای گونه همی سکورپیوس دارای دمی بلند هستند. این عقرب بیشتر در نواحی جنوب و جنوب غربی ایران دیده می‌شود و در خوزستان به آن گاردیوم یا گادیم گفته می‌شود.
 • Compsobuthus matthiesseni گونه‌ای از عقرب‌هاست که دارای جثه‌ای بسیار کوچک و بدنی باریک هستند و رنگ آن‌ها زرد مایل به آجری است. گونه کمپسوبوتوس ماتهیزنی نیز در نواحی جنوبی ایران به ویژه در خوزستان بسیار یافت می‌شود. سم این گونه می‌تواند باعث تخریب گلبول‌های قرمز خون شده و باعث مرگ طعمه می‌شود.
 • Androctonus crassicauda که به آن عقرب دُم کلفت عربی نیز گفته می‌شود، دارای اندازه‌ای درشت‌تر از دو گونه قبلی بوده و رنگی میان سیاه یا قهوه‌ای تیره دارد. این گونه از عقرب‌ها در اغلب نقاط ایران مانند استان‌های بوشهر، خراسان رضوی و جنوبی، اردبیل، خوزستان، سیستان و بلوچستان، دیده می‌شود.

کجا می توان عقرب ها را پیدا کرد؟

اولین نکته ای که در رابطه با سمپاشی عقرب و سمپاشی موش باید بدانیم این است که این حیوان را در کجا می توان پیدا کرد. تنها نقطه ای از جهان که شما به هیچ عنوان نمی توانید عقربی را در آن پیدا کنید قطب جنوب می باشد. در مابقی مناطق دیگر که دارای آب و هوای خشک باشند وجود عقرب ها کاملاً عادی است. عقرب ها در طول شب حرکت کرده و در طی روز مخفی می شوند. مخفیگاه های سرپوشیده مکان های مورد علاقه آن ها برای مخفی شدن می باشد. شما می توانید آن ها را در کمد، انبوهی از لباس ‌های شسته شده، کابینت، آشپزخانه و حمام در حال خزیدن ببینید. این موجودات نمی توانند در دمای بیش از ۱۰۰ درجه فارنهایت زندگی کنند. پس پیدا کردن آن ها در زیر سنگ یا شن و در قسمت هایی که سایه است کاملاً امری طبیعی محسوب می شود.

چگونه از شر عقرب ها خلاص شویم؟

کنترل رفت و آمد این حیوانات به خانه و کشتن آن ها می ‌تواند کاری سخت و طاقت فرسا باشد. بهترین راه حل برای از بین بردن این موجودات موذی سمپاشی مانند سمپاشی عقرب ،سمپاشی سوسک و است. اولین کاری که در راستای سمپاشی باید انجام دهید این است که به طور کامل با استفاده از مواد سمپاشی خانه و یا محیط مورد نظر را سمپاشی نمایید. سپس با احتیاط کامل باید تمام خانه را تمیز کنید. در ابتدا از کمد ها و کابینت ها شروع کنید. به علاوه فضا هایی که به ندرت از آن ها استفاده می کنید بهترین منطقه برای مخفی شدن عقرب ها می باشند. حتی اگر در قسمت هایی مانند کمد و کابینت خود لوازم زیادی ندارید باز هم بهتر است که این مناطق را سمپاشی کنید. مهم است که از چه مواد سمپاشی برای کشتن عقرب ها استفاده می کنید. برخی از آن ها  به قدری قوی می باشند که می توانند در لحظه این موجود را بکشند. حتی تأثیر این مواد می‌تواند سه الی چهار هفته در محیط باقی بماند و به کشتن عقرب ها ادامه دهد.

 

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

 

عقرب از چه بویی بدش میاد؟

بوی برخی گیاهان برای انسان بسیار خوشایند است اما باعث فراری دادن حشرات و حیوانات موذی می‌شود. عقرب‌ها نیز یکی از حیوانات موذی هستند که با استفاده از بوی برخی گیاهان می‌توان آن‌ها را فراری داد. برای مثال بوی گیاه اسطوخودوس یکی از بوهایی است که باعث فراری شدن عقرب‌ها از محیط زندگی می‌شود. عقرب‌ها از بوی اسطوخودوس متنفر هستند و از محیطی که در آن گیاه اسطوخودوس وجود دارد فرار می‌کنند. همچنین اسپری کردن روغن یا اسانس اسطوخودون در اطراف محل زندگی باعث فراری دادن این حشرات می‌شود.

نعنا نیز یکی از بوهایی است که عقرب‌ها از آن متنفر هستند. این گیاه نیز بوی خوشایندی برای انسان دارد اما یا اسپری کردن اسانس یا روغن آن نیز باعث فرار کردن عقرب‌ها می‌شود. همچنین کاشتن گیاه نعنا در اطراف محیط زندگی در دور کردن عقرب‌ها موثر است. البته باید توجه داشته باشید که این روش برای فراری دادن عقرب‌هایی که در محیط زندگی شما ساکن هستند موثر نیست.

بلکه از این گیاهان برای جلوگیری از ورود عقرب به محیط زندگی استفاده می‌شود. بهترین راه برای از بین بردن عقرب‌هایی که در محیط زندگی شما وجود دارند، سمپاشی عقرب است. این نوع سم باعث از بین بردن این حشرات خطرناک شده و بوی آن باعث می‌شود تا مدت‌های طولانی عقرب‌ها از محیط زندگی شما دوری کنند.

چگونه عقرب ها را از خانه خود دور نگه داریم؟

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که دارای آب و هوای گرم و خشک است. این مناطق یک محیط مناسب برای زندگی عقرب ها می باشند. لازم است که بعد از سمپاشی عقرب برای جلوگیری از ورود این موجود به خانه قبل از نیاز به سمپاشی منازل نکاتی را رعایت کنید.

 • از قرار دادن هرگونه توده هیزم، چوب و سنگ های بزرگ در اطراف خانه خود بپرهیزید.
 • لازم است که خانه خود را به دقت بررسی کنید و در صورت دیدن هرگونه سوراخ و یا شکاف آن را بپوشانید. تا به این شکل از ورود احتمالی عقرب ها جلوگیری کنید.
 • اطراف درب ها، لوله ها و پنجره ها را درزگیری کرده تا عقرب ها نتوانند وارد خانه شوند.
 • در صورت آوردن هرگونه هیزم و یا سنگ به داخل خانه آن را در ابتدا بررسی کنید سپس از آن استفاده نمایید. به هیچ عنوان هیزم، چوب و سنگ را در داخل خانه نگه داری نکنید.

نکات مهم در سمپاشی عقرب

در مورد سمپاشی عقرب نکاتی وجود دارد که بهتر است آن ها را بدانید این نکات عبارت اند از:

جمع آوری مواد غذایی

سمپاشی با استفاده از سمومی انجام می شود که قرار است موجودی مانند عقرب را از بین ببرد. پس این نکته را در نظر بگیرید که این سم برای انسان ها می تواند خطرناک باشد. حال اگر این سم وارد مواد غذایی انسان ها شود می‌تواند باعث مسموم شدن یا حتی مرگ آن ها گردد. پس بهتر است که قبل از سمپاشی تمام مواد غذایی را جمع آوری کرده و در مکانی قرار دهید که به هیچ عنوان امکان مسموم شدن آن ها وجود نداشته باشد.

جمع آوری ظروف

شما می توانید بعد از سمپاشی تمامی ظروف خود را با استفاده از محصولات ضد عفونی کننده تمیز کنید. اما اگر می خواهید در وقت خود صرفه جویی نمایید بهتر است که در ابتدا تمامی ظروف آشپزخانه و لوازم دیگر را جمع آوری کرده سپس اقدام به سمپاشی عقرب کنید.

ترک محیط سمپاشی شده

همانطور که تا به الان اشاره کردیم این سموم می توانند برای سلامتی انسان مضر باشند. به غیر از افرادی که مسئول سمپاشی محیط مورد نظر هستند سایر افراد خانواده بهتر است که خانه را ترک نمایند. به علاوه افرادی که مسئولیت سمپاشی را برعهده می ‌گیرند باید از ابزار و تجهیزات لازم برای این کار استفاده کنند تا سلامتی آن ها به خطر نیفتد. همچنین لازم است که با توجه به میزان سمپاشی افراد خانواده تا دو روز از خوابیدن در محل مورد نظر خودداری کنند.

بخشی از خدمات ما در سمپاشی کاسپین

بهتر است که این کار را به افراد متخصص بسپارید

عقرب موجودی مانند سوسک یا مورچه نیست که به راحتی به وسیله سم های ضعیف کشته شود. این موجود به مراتب از سایر حشرات و جانوران دیگر قوی تر است. پس برای از بین بردن آن باید از سم های مخصوص و قوی استفاده شود. بهتر می باشد که برای از بین بردن عقرب ها به شکل اصولی از کارشناسانی که در این زمینه فعالیت می کنند کمک بگیرید.

بهترین سم برای از بین بردن عقرب

در رابطه با سمومی که برای سمپاشی عقرب مورد استفاده قرار می گیرند اختلاف نظر های متفاوت و بسیاری وجود دارد. چرا که بسیاری از مردم معتقد هستند که این سموم نمی توانند موجودی مانند عقرب را از بین ببرند. در حالی که این نظریه اصلاً درست نیست. چرا که در صورت استفاده صحیح از سموم مربوطه به راحتی می توان با سرعت بالا از شر عقرب ها در خانه، محیط کار یا حیاط خود راحت شوید. از طرف دیگر کشتن عقرب کار هرکسی نیست. این موجود به قدری خطرناک است که به راحتی می ‌تواند با استفاده از سم نیش خود سلامتی انسان را تهدید کند. پس برای کشتن آن نمی توان به این موجود نزدیک شد.

 در صورتی که با استفاده از یک سم قوی شما می ‌توانید تنها از فاصله چند متری با اسپری کردن سم مورد نظر این حیوان را بکشید. سمی به عنوان یک سم برتر برای کشتن عقرب شناخته می شود که بتواند سیستم عصبی این حیوان را تحت تأثیر قرار دهد. چرا که در این صورت اثر کشندگی سم مورد نظر افزایش پیدا می کند. به علاوه سمی که استفاده می‌کنید باید ماندگاری طولانی مدتی داشته باشد. به گونه‌ای که شما حداقل به مدت دو سال دیگر نیازی به سمپاشی نداشته باشید.

 

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

نکات مهم بعد از سمپاشی عقرب

 • چه در سمپاشی های قوی مثل سمپاشی عقرب و چه در موارد ضعیف تر مثل سمپاشی ساس لازم است که بعد از انجام سمپاشی صبر کنید تا سموم خشک شوند. در غیر این صورت به هیچ عنوان اجازه ندهید تا کودکان یا حیوانات خانگی به مواد سمپاشی نزدیک شوند.
 • پس از انجام سمپاشی سریعا مشغول تمیز کردن خانه نشوید. چرا که ممکن است آن میزان لازم از سم که برای کشتن عقرب لازم می باشد را پاک کنید. بهتر است از کارشناس مورد نظر بپرسید که نیاز است چه مدتی پس از سمپاشی اقدام به تمیز کردن محیط نمایید.
 • برای این که به راحتی از محیط مورد نظر استفاده کنید لازم است که کف خانه یا محل کار را با تی و مواد ضدعفونی کننده کاملاً تمیز نمایید.
 • اگر مواد غذایی در محیط وجود دارد که به وسیله سموم سمپاشی مسموم شده است. از خوردن آن ها جداً خودداری نمایید. حتی لازم است که بعد از انجام عمل سمپاشی محیط مورد نظر به شکل درستی هوادهی شود سپس شما به آن جا نقل مکان کنید.
 • در حین استفاده از سم ها یا برای تمیز کردن محیط مورد نظر بهتر است که حتماً از دستکش استفاده کنید. این نکته صحیح است که شرکت های تولید سم سعی می کنند سلامتی انسان ها را در نظر بگیرند و سپس اقدام به تولید سموم مورد نظر برای کشتار حشرات و موجودات نمایند. اما بهتر است که شما جانب احتیاط را در نظر بگیرید.

عمر عقرب چند سال است؟

عقرب چند سال عمر می کند؟
عمر عقرب چند سال است؟

همانطور که گفته شد، عقرب‌ها متعلق به گروهی از بندپایان و خانواده عنکبوتیان هستند؛ بندپایان به صورت معمول نسبت به جانوران دیگر طول عمر کوتاه‌تری دارند و بسیاری از آن‌ها تنها چند هفته و یا چند ماه زندگی می‌کنند. حتی حشراتی وجود دارند که طول عمری برابر با یک یا چند روز دارند. طول عمر عقرب‌ها چیزی میان عنکبوت‌ها و رتیل‌ها می‌باشد. عنکبوت‌ها به طول معمول نهایتا تا دو سال عمر می‌کنند و رتیل‌ها به صورت میانگین بین 3 تا 6 سال عمر می‌کنند.

عمر عضو دیگر این خانواده یعنی عقرب‌ها در جهان وحش به طور متوسط ​​چیزی میان 2 تا 10 سال است. این موجودات اگر تحت و در شرایط کاملا ایده آل باشند، می‌توانند تا 25 سال نیز زنده بمانند. عمر به نسبت طولانی این حشرات باعث می‌شود که حضور آن‌ها در محیط زندگی شما خطرناک‌تر از سایر حشرات باشد. یکی از راه‌های بین بردن این حشرات سمپاشی عقرب است.

لانه عقرب کجاست؟

لانه عقرب کجاست؟
لانه عقرب

عقرب‌ها بسته به محیط اطراف خود محلی را برای لانه سازی و سکونت انتخاب می‌کنند. برای مثال عقرب‌هایی که در جنگل زندگی می‌کنند، در پوست درختان، زیر برگ‌ها و کنار رودخانه‌ها لانه سازی می‌کنند. در مناطق کوهستانی نیز عقرب‌ها تمایل پنهان شدن در زیر صخره‌ها و یا سنگ‌های بزرگ دارند. گاهی نیز مناطق سنگی را حفر کرده و داخل آن لانه خود را می‌سازند.

به صورت کلی از مکان‌های مورد علاقه عقرب‌ها برای لانه سازی، می‌توان به مکان‌هایی مانند پوست درخت، دیوار، الوارها یا تکه‌های چوب، سنگ‌های متوسط و درشت، پیاده روهای بتونی، ایوان، زباله و مواد انباشته شده اشاره نمود. لانه ساخته شده توسط عقرب‌ها می‌تواند یک متر یا بیشتر عمق داشته باشد. این عمق بستگی به محیط و میزان رطوبت آن دارد. به صورت معمول عقرب‌ها زمین را تا جایی که رطوبت و دمای مطلوبی برای آن‌ها دارد حفر می‌نمایند. سمپاشی ضد عقرب می‌تواند این موجود را از لانه خود بیرون کشیده و حتی باعث برگ آن‌ها شود.

بهتر است در زمینه سمپاشی از افراد ماهر و حاذق کمک گرفت .کارشناسان ما در سمپاشی کاسپین آماده ارائه خدمات سمپاشی به شما هستند.

سمپاشی کاسپین

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *