سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی با قیمت مناسب

بررسی انواع موش

درباره انواع موش ها چه می دانید؟

انواع مختلفی از موش ها وجود دارند که از نظر اندازه، طول عمر ​​و ظاهر فیزیکی متفاوت هستند. اگر در باغ یا خانه خود یک موش پیدا کرده اید و می خواهید گونه های آن را بشناسید، خواندن این مطلب را از دست ندهید. با خواندن این ملطب با انواع موش، مراحل زندگی، تولید مثل و خصوصیات رفتاری این موجود آشنا می شوید.

معرفی موش ها

چندین گونه موش در جهان وجود دارد. ما بر روی رایج ‌ترین گونه ‌های موش تمرکز می ‌کنیم که در دنیا وجود دارد. انواع موش عبارتند از:

  • نروژی
  • سقفی
  • خانگی
  • آهویی یا سفید

دلایل هجوم موش ها

دو مورد اصلی وجود دارد که می تواند باعث هجوم موش ها به خانه شما شود. این دو مورد شامل غذا و سرپناه است. اگر به درستی منزل خود را مرتب نکنید و ضایعات غذا روی زمین و سطوح وجود داشته باشد، جوندگان وارد خانه شما می شوند. موش‌ها به ویژه در فصل سرما برای یافتن محل گرم و نرم به خانه ها هجوم می آورند.

مراحل رشد موش ها
بررسی رشد موش

مراحل زندگی و رشد موش

انواع موش ها چرخه ی زندگی متفاوتی دارند، اما معمولاً حدود دو سال طول عمر می کنند، که می تواند برای ساکنین در محل، مشکل ایجاد کنند. موش ها باعث آسیب و گسترش بیماری می شوند و در طول دوران زندگی قادر به تولید مثل به دفعات زیاد هستند. موش ماده بالغ، می تواند بیش از 60 بچه در یک سال داشته باشد.

اکثر موش ها در سن  4 تا 7 هفتگی به بلوغ جنسی می رسند. بنابراین، آماده تولید مثل هستند. در فضای باز، موش ها فقط در بهار، تابستان و پاییز تولید مثل می کنند. پس اگر موش ها در خانه شما ساکن شده اند باید منتظر بچه موش های زیادی باشید. چون این موجود در محیط خانه بیشتر تولید مثل می کند.

میانگین طول عمر موش در خارج از منزل تنها حدود 12 ماه و در داخل خانه حدود 2 تا 3 سال است. به این دلیل که در داخل خانه، موش ها در معرض حمله شکارچیان قرار نمی گیرند. انواع موش ها در خانه شما می توانند مواد غذایی مختلف را مصرف کنند، بیماری را به خانواده شما منتقل و به دفعات زیاد تولید مثل کنند. بنابراین، اگر در خانه شما موش وجود دارد، حتماً باید به دنبال راه حلی برای از بین بردن این موجود باشید. بهترین راه برای از بین بردن این موجودات، سمپاشی موش است.

مهم ترین انواع موش ها

در ادامه شما را با انواع موش ها آشنا خواهیم کرد.

  • موش خانگی

موش خانگی یک پوشش خاکستری-قهوه ای دارد که طول دم آنها را نیز می پوشاند. این موش ها معمولاً بزرگتر از موش های دیگر هستند. موش خانگی چشم‌ های بزرگ، گوش‌ ها و پوزه‌ای بلند و نوک تیز دارد و برخلاف موش صحرایی که پاهای عقبی بزرگی دارند، همه پاهایش کوچک است. طول عمر موش خانگی در فضای باز به طور کلی تا 1 سال، اما در داخل خانه حدود3 سال است. موش های خانگی باید روزانه تا 3 گرم غذا بخورند. این موجود از غلات، میوه ها و دانه ها تغذیه می کند. موش های خانگی به خواب زمستانی نمی روند. آنها در منزل ما ، لانه می کنند، جایی که سرپناه گرم و غذای فراوان وجود دارد.

رایج ترین انواع موش
عکس موش
  • موش صحرایی

موش آهویی یا صحرایی یکی دیگر از انواع موش هستند که ترجیح می دهند در مناطق جنگلی زندگی کنند. با این حال، آنها در طول ماه‌ های زمستان به خانه ‌ها و سوله ها و مناطق گرم می روند. این نوع موش می تواند برای سازه های چوبی مخرب باشد. همچنین، در صورت تماس با لاشه موش صحرایی احتمالاً فرد دچار بیماری هانتاویروس شود.

  • موش سقفی

موش سقفی یا موش زیرشیروانی در واقع گونه کوچکی از موش های خانگی است . این موش ها اغلب درون سقف یا زیر شیروانی خانه ها لانه سازی می کنند. به همین دلیل موش های سقفی می توانند باعث بروز آسیب های فیزیکی و خسارات به اموال و آتش سوزی شوند. موش‌ های سقفی‌ دارای دم و گوش بزرگ و پوزه برجسته ای هستند.

  • موش نروژی

موش فاضلاب یا نروژی دارای وزنی به اندازه بیشتر از 500 گرم است. این گونه از موش ها می توانند 40 سانتی متر طول و دمی به اندازه 21 سانتی متر داشته باشند. موش های نروژی دارای بدنی پوشیده از خز قهوه ای و خاکستری رنگ هستند. این گونه از موش معمولاً در محیط هایی مانند سوراخ زیر زمین زندگی می کند. موش های نروژی از منابع غذایی مختلفی تغذیه می کنند.

این موش ها به دلیل زندگی در فاضلاب، ناقل انواع بیماری ها هستند . بنابراین، اگر موش نروژی را دیدید باید هر چه زودتر نسبت به از بین بردن آن اقدام کنید. یکی از روش های موثر برای از بین بردن موش های نروژی، سمپاشی محیط است. در مجموعه کاسپین، سمپاشی محیط با دستگاه های پیشرفته و مجهز صورت می گیرد. پس از سمپاشی محیط با دستگاه، دیگر موش های نروژی را در محیط مشاهده نخواهید کرد. پس همین حالا برای از بین بردن موش ها اقدام کنید.

تفاوت موش ها با یکدیگر
فرق موش کابینت با موش سقفی

تفاوت موش معمولی با موش های صحرایی

موش صحرایی دارای پوشش قهوه ای شنی و زیر شکم سفید و خاکستری رنگ است. موش صحرایی دارای دم بلندی است که با طول بدن این موجود مطابقت دارد . به دلیل شکار شکارچیان و قرار گرفتن در معرض محیط های خطرناک، طول عمر موش صحرایی معمولاً حدود 1 سال است. اما در شرایط خوب، موش صحرایی می تواند تا 3 سال عمر کند.

موش های صحرایی از دانه های درختان، میوه ها، توت ها، آجیل ها، قارچ ها تغذیه می کنند. این گونه موش به خواب زمستانی نمی رود. و در طول زمستان فعال دارند. اما یک مکان دنج در داخل خانه پیدا می کنند و فقط برای غذا به بیرون می روند.

سمپاشی منازل و محل کار تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

تولید مثل موش ها

هنگامی که انواع موش ماده باردار می شود، تنها بین بازه زمانی 9 تا 21 بچه موش به دنیا می آیند. یک موش ماده معمولی می تواند بین 5 تا 10 بچه موش در سال به دنیا بیاورد. موش ها می ‌توانند بلافاصله پس از زایمان جفت‌گیری کنند. به این معنی که موش‌ها می ‌توانند باگذشت 25 روز از اولین زایمان، دوباره بچه موش دیگری را بدنیا آورند. این چرخه تا زمانی که موش بمیرد ادامه پیدا می کند.

خصوصیات رفتاری انواع موش ها

موش ها شبگرد هستند، یعنی دوست دارند در طول روز بخوابند. به همین دلیل است که موش‌های خانگی را می ‌توان در طول شب در حال بازی یا جستجوی غذا دید. بیشتر موش ها از انسان و سایر حیوانات می ترسند، اما با موش‌های دیگر بسیار اجتماعی هستند.

موش ها موجودات اجتماعی هستند و از گذراندن وقت، بیرون از زیستگاه خود لذت می برند. اما این موجود به گذراندن اوقات خود به تنهایی نیز علاقه دارد. موش ها به طور طبیعی از ساخت لانه لذت می ‌برند و در طبیعت از برگ یا خزه برای ساخت یک خانه نرم استفاده می ‌کنند.

 

ویژگی های رفتاری موش ها
ویژگی موش

سخن پایانی

موش ها دارای گونه های مختلف هستند. از انواع موش می توان به موش های نروژی، صحرایی، سقفی و خانگی اشاره کرد. هر کدام از این موش ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. معمولاً طول عمر آنها با  توجه به محل زندگی از 12 ماه تا 3 سال متغیر است. موش ها قادر به تولید مثل در دفعات متعدد نیز هستند.

این موجود می تواند ناقل انواع بیماری باشد. بنابراین، در صورت وجود موش در خانه به انواع بیماری های مختلف دچار می شوید. به همین دلیل باید خانه از موش پاکسازی شود. به منظور پاکسازی محیط خانه از موش، انواع سم ها مورد استفاده قرار می گیرند.

شما می توانید برای سمپاشی از خدمات مجموعه کاسپین استفاده کنید. سمپاشی کاسپین از روش های اصولی و صحیح برای سمپاشی منازل از موش استفاده می کند.. از آنجایی که موش ها قدرت تولید مثل بالایی دارند، سمپاشی باید هر چه زودتر صورت بگیرد. با سمپاشی به موقع می توانید خانه خود را از هر گونه موش به راحتی پاکسازی کنید. پس اگر به فکر از بین بردن موش ها از محیط هستید به شما دریافت خدمات سمپاشی مجموعه کاسپین را پیشنهاد می کنیم.

منبع: pestdefence

سمپاشی کاسپین

سوالات متداول

انواع موش ها عبارتند از: موش صحرایی، موش سقفی، موش خانگی و …

روش های مختلفی برای دور کردن موش ها از خانه وجود دارد. اما بهترین راه برای نابودی موش ها، سمپاشی موش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? ارتباط با ما