سمپاشی با قیمت مناسب

سمپاشی با قیمت مناسب

یک مگس سبز

آشنایی با روش سمپاشی مگس و باید و نبایدهای آن

مگس از آن دست حشراتی است که در هر فصلی سروکله‌اش پیدا می‌شود! این موجود موذی در محیط‌های مختلفی وجود دارد، این حشرات خیلی وقت‌ها باعث آزار و اذیت انسان‌ها وحتی حیوانات در محیط‌هایی مثل دامداری می‌شوند. در کنار این موارد مگس‌ها باعث انتقال بیماری بین انسان و حیوان می شوند که خب این مورد هم یک نگرانی دیگر محسوب می شود. حالا با این موجود مزاحم چه کاری می توانیم بکنیم؟ محیط را سمپاشی کنیم یا به وسیله مگس کش و پیف پاف این حشره را نابود کنیم؟ پاسخ به این سؤالات، مبحثی است که در این مقاله در موردش صحبت خواهیم کرد. اگر شما هم از دست این حشرات عاصی شده اید، همراه ما باشید.

ضرورت سمپاشی مگس

مگس‌ها با چشم های مربعی‌شکلی که دارند، همه‌جا پرواز می‌کنند و در بسیاری از مناطق وجود دارند، داخل دستشویی، فاضلاب، آشپزخانه، کنار سطل زباله‌ها و هر جایی که فکرش را بتوانید بکنید. تماس آن‌ها با ظروف غذا و لوازم شخصی می تواند منبعی برای انتقال بیماری‌ها هم باشد و این مورد در کنار مزاحمت‌هایی که ایجاد می‌کنند، نگران کننده است. با این اوصاف بهتر است به فکر سمپاشی مگس باشید. همین دلایل، ضرورت و اهمیت سمپاشی را به‌خودی‌خود بالا می‌برد و باید در این مورد حساس باشید.

 

مگس در حال خوردن شهد
سمپاشی مگس در دامداری

 

مضرات حضور مگس در دامداری

از مناطقی که مگس‌ها خیلی تمایل به زندگی در آن جا دارند، دامداری‌ها را می توان نام برد. حیوانات هم از شر این موجود موذی در امان نیستند. دامداری‌ها منبعی برای تولید شیر و گوشت هستند و وجود مگس‌ها در این محیط‌ می‌تواند موجب آلودگی‌های احتمالی و حتی انتقال بیماری به حیوانات شود. به همین دلیل سمپاشی سوسک و مگس در این مکان بسیار مهم است و باید به‌صورت دوره‌ای انجام شود.

مورد بعدی که می‌تواند جزو مضرات حضور مگس در دامداری‌ها باشد، مربوط به تکثیر مگس‌ها است ازآنجایی‌که محیط دامداری می‌تواند یک بستر بسیار مناسب برای تخم‌گذاری‌ مگس ها باشد، سمپاشی مگس در این محیط‌ها خیلی مهم و اساسی است. برای ازبین‌بردن این حجم از مگس در دامداری‌ها طبیعتاً روش‌های فیزیکی کارآمد نیست! و شما باید از یک سم مخصوص مگس دامداری برای این محیط‌ها استفاده کنید.

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید! >>

سمپاشی با بهترین مواد و تضمینی

همین حالا تماس بگیرید!

برای سمپاشی تضمینی منازل و محل کار همین الان تماس بگیرید

روش‌های ازبین‌بردن مگس

 راهکارهایی که شما می‌توانید استفاده کنید و این موجودات را از محیط کار یا خانه حذف کنید و از شر مزاحمت‌های این حشرات راحت شوید چه چیزهایی هستند؟ به‌طورکلی روش‌های ازبین‌بردن مگس، به دو روش کلی تقسیم می‌شوند و شما می‌توانید هر کدام را باتوجه‌به شرایط و موقعیتی که دارید، استفاده کنید:

 

مگس به رنگ سبز زرد
بهترین زمان برای سم پاشی مگس

 

روش‌های فیزیکی

 در ازبین‌بردن مگس به کمک روش فیزیکی از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود، خوبی این روش این است که، شما از بوی بد مواد شیمایی و آسیب‌های احتمالی آن‌ها در امان هستید. این روش بیشتر برای مکان هایی که مگس‌ها زیاد در آن جا تردد ندارند و محیط‌های مثل محل کار یا خانه و … که شما نمی خواهید با مواد شیمیایی ظروف یا قسمت‌های دیگر را آلوده کنید، مناسب است. البته توجه کنید که اگر مگس ها در منزل شما تخم گذاری کنند احتمالا راهی جز سمپاشی منازل نخواهید داشت.

یکی از ابزارهای مورداستفاده در این روش استفاده از کارت زرد چسبی است که احتمالاً تاکنون مشاهده کرده اید. این کارت‌ها را از سقف آویزان می‌کنند و مگس‌ها در حین پرواز به این چسب ها گیر می‌کنند و بعد از مدتی از بین می‌روند.

ابزار بعدی تله‌های برقی/ نوری است. مگس‌ها و دیگر حشرات به سمت نور تولیدی از این ابزارها جذب می‌شوند و بعد از اینکه این تماس حاصل شد، نابود می‌شوند! این ابزار جز بوی بد سوختن مگس بوی خاصی ندارد! و البته مقدار کارایی‌ آن در طول روز پایین است و بستگی به استفاده شما دارد.

روش‌های شیمیایی

 در روش سمپاشی شیمیایی مگس سروکار شما با مواد شیمایی و بوی بد ناشی از این مواد است.  در این روش بهتر است در استفاده از مواد شیمیایی احتیاط لازم را داشته باشید. سمپاشی مگس در این روش نسبت به روش فیزیکی تأثیر بیشتری دارد، همچنین شما می‌توانید برای اماکنی که فضای بزرگی دارند از این روش استفاده کنید.

 

مگسی بر روی برگ گیاه
بیماری های مگس که برای انسان خطرناک است

 

بیماری‌های قابل‌انتقال از مگس به انسان و حیوان

همان‌طور که اشاره کردیم اگر فرایند دفع مگس‌ها به‌خوبی انجام نشود و سمپاشی مگس صورت نگیرید برخی بیماری‌ها از مگس به انسان و حیوان منتقل می‌شود که این بیماری‌ها عبارت‌اند از:

  • بیماری میاز:

تنوع در بین مگس‌ها بسیار بالاست، لارو برخی از مگس ها قادر هستند از بافت موجودات زنده یا مرده، تغذیه کنند. این تغذیه در نهایت زمینه‌ساز بیماری میاز است که می‌تواند انسان‌ها را نیز درگیر کند.

  • بیماری خواب:

این بیماری نوعی از بیماری های مگس‌های تسه تسه است که ممکن است به انسان و حیوانات منتقل شود.

  • بیماری گزش و خونخواری:

برخی دیگر از این حشرات با تماس با سطح پوست و مکیدن خون موجب انتقال بیماری می‌شوند.

جمع بندی

باتوجه‌به موارد بالا و همان‌طور که مطالعه کردید، سمپاشی مگس بسیار مهم و ضروری است. مگس‌ها ناقل بیماری‌های مختلفی هستند و درصورتی‌که از تکثیر آن‌ها جلوگیری نشود، منجر به بیماری‌های بسیاری خواهند شد. همچنین دامداری ها منابع مهمی هستند که برای تولید گوشت و لبنیات فعالیت می کنند، حضور مگس ها در این محیط ها علاوه بر کاهش کیفیت محصولات ممکن است باعث تکثیر مگس ها و انتقال بیماری به دام شود، سمپاشی مگس راهی مناسب برای  کاهش مگس ها در این محیط  است.

سمپاشی کاسپین

سوالات متداول

  • چه زمانی باید سمپاشی مگس انجام داد؟

زمان‌های مختلف برای سمپاشی مگس وجود دارد، اما معمولاً در تابستان و بهار، که جمعیت مگس‌ها افزایش می‌یابد، این کار انجام می‌شود.

  • سمپاشی مگس برای انسان‌ها ضرر دارد؟

بله، برخی از محصولات سمپاشی مگس ممکن است برای انسان‌ها ضرر داشته باشند، بنابراین باید از محصولات مناسب و با اطمینان استفاده کنید.

  • سمپاشی مگس به محیط زیست آسیب می‌زند؟

بله، برخی از محصولات سمپاشی می‌توانند به محیط زیست آسیب برسانند، بنابراین انتخاب محصولات با اثر کمتر بر محیط زیست مهم است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *